Nehéz napokon megy keresztül Aleix Espargaró, akit sikeresen megoperáltak.
Arról mi is beszámoltunk, hogy a Honda Malajziában tesztelt, ahol a jelenlegi 1000 köbcentis motor mellett az új, 850 köbcentis prototípust, az RC214C-t is újra kipróbálták, Takaaki Nakagami és Aleix Espargaró részvételével. Azonban a jónak tűnő körözgetés sötét fordulatot vett, amikor utóbbi pilóta súlyosan megsérült.
A háromszoros futamgyőztesnél csigolyatörést állapítottak meg, ugyanakkor a gerincvelője szerencsére nem sérült. Nem sokkal később egy hosszú és kényes, hatórás műtéten esett át a négy sérült csigolya rögzítése érdekében, és egy videóban nyakmerevítővel jelent meg, immáron Barcelonából.
„Tegnap végre megműtöttek, és stabilizálták a négy csigolyát” – kezdte a spanyol versenyző. „A műtét több mint hat órán át tartott, Dr. Fiol és csapata kiváló munkát végzett. Még mindig érzek egy kis fájdalmat, de már elkezdtem mozogni, remélem, hogy a következő napokban hazamehetek. Ölelést mindenkinek.”