A program azonban váratlan fordulatot vett, ugyanis csak csütörtökön derült ki, hogy Espargaró kedden súlyos balesetet szenvedett a sepangi pályán. A spanyol versenyzőt egy Kuala Lumpur melletti kórházba szállították, ahol több csigolyatörést állapítottak meg, ugyanakkor a gerincvelője szerencsére nem sérült.
Állapotáról április 9-én adott hírt:
„Kedden egy nagyon súlyos bukást szenvedtem itt Sepangban a teszt során. Több zúzódást és négy csigolyatörést szenvedtem. Szerencsére – bár csak hajszálon múlt – a gerincvelőm nem sérült. Néhány napot a kórházban töltöttem, ahol fantasztikus ellátást kaptam, most pedig hazarepülhetek Laurával, aki – már meg sem tudom számolni, hanyadszor – a világ másik feléről sietett a segítségemre. Barcelonában döntünk majd arról, szükség lesz-e műtétre. Köszönöm az egész Honda-csapatnak a gondoskodást az elmúlt napokban. Elnézést az ijedségért, vissza fogok térni!”
Sérülése komoly visszaesést jelent a Honda számára: nemcsak az RC213V fejlesztését, hanem az új, 850 köbcentis motor programját is hátráltatja. Egyelőre nem tudni, mikor ülhet ismét motorra.