A két világbajnoki aspiráns korábbi csapata így támogatja a valenciai árvíz károsultjait

Vörös KamillaVörös Kamilla2024. 11. 06.
Aspar
Fotó: Aspar Team

Az Aspar csapat több mint 100 000 eurót gyűjtött össze a valenciai árvíz károsultjainak támogatására a múlt héten indított GoFundMe kampányán keresztül.

A valenciai székhelyű Aspar csapat kampánya csak november 1-jén indult, de mindössze három nap alatt elérte a 100 000 eurós határt, és még mindig fogad adományokat.

Valenciát, amelynek Ricardo Tormo versenypályája eredetileg a 2024-es MotoGP világbajnokság utolsó fordulójának adott volna otthont, a múlt héten súlyos áradások sújtották, amelyek jelentős emberéleteket követeltek. Valamint épületekben és más infrastruktúrában keletkezett károkat okoztak. Az áradások miatt a MotoGP a múlt hétvégi Maláj Nagydíj alatt bejelentette a valenciai szezonzáró törlését is.

Az utolsó futamot várhatóan Barcelonában rendezik meg, ám a területet szintén árvíz sújtotta az elmúlt napokban.

Malajziában az Aspar csapat versenyzője, David Alonso a címvédő és rekordot jelentő Moto3-as szezonjának 13. nagydíját nyerte meg, míg a Moto2-ben a harmadik helyen végzett a 2022-es Moto3-as világbajnok Izan Guevara.

A királykategória futamát az Aspar korábbi versenyzője, Francesco Bagnaia nyerte, míg a sprintet Jorge Martín- aki Bagnaia csapattársa volt az Asparnál a 2015-ös és 2016-os Moto3-as szezonban.