A Yamaha főnöke nem dől be annak a dajkamesének, hogy a KTM projektje nincs veszélyben

Vörös KamillaVörös Kamilla2025. 01. 22.
Meregalli
Fotó: MotoGP Media

A Yamaha MotoGP-főnöke beszélt arról, hogy aggódik a KTM anyagi gondjai miatt.

A KTM azzal sokkolta a motoros közösséget, hogy tavaly év végén önigazgatásba vonult, és mintegy 1,8 milliárd eurós adósságról számolt be. Ragaszkodtak ahhoz, hogy ez nem befolyásolja a MotoGP-ben futó versenyprogramjukat.

„Ez sem nekik, sem nekünk nem jó” – mondta a Yamaha csapatfőnöke, Maio Meregalli a GPOne-nak.

„Amit én tudok, az abból származik, amit olvastam. Nehezen tudom elképzelni a következményeket. Folyamatosan tagadják, hogy a versenyzéssel gondok lesznek. Talán nehezemre esik ezt elhinni. A japánok is aggódnak, mert ez a helyzet senkinek sem jó. Bár soha nem foglalkoztunk részletesen a témával.”

A Yamaha maga is foglalkozott már nagy problémákkal, bár az övék a versenyzés keretein belül maradt. A Pramac szatellitcsapat csatlakozása erősíti majd a Yamahát az idei szezonban, mivel így kétszer annyi versenyzőjük lesz, akik adatokat szolgáltathatnak. A KTM nyilvánvaló problémái azonban gondot jelentenek a rivális gyártóiknak a MotoGP-ben, akik közül egyikük sem szeretne a Suzukihoz hasonló kiesést látni.