Vasárnap délután is folytatódtak a látványos csaták, amelyből ismét Nicolo Bulega jött ki győztesül.
A délelőtti Superpole futamon Nicolo Bulega nyert, ezzel megfosztotta Toprak Razgatlioglut, hogy sorozatban tizennégy futamot nyerjen. Eddig az egész hétvégén elképesztő csaták jellemezték e két duó versenyzését Aragónban, várható volt a záróakkord, a második futamon.
Egy változás történt a verseny előtt, Yari Montella dupla hosszú körös büntetést kapott a Superpole futamon történt baleset okozásáért. Ez volt az a bizonyos baleset, amiben Dominique Aegerter és Tito Rabat is benne volt, de nem játszották vissza, csak a futam után.
A piros lámpák kialvását természetesen jól kapta el Bulega és Razgatlioglu. A szintén első sorból induló Álvaro Bautista alatt kicsit megindult a motor, ezért ő csatákba bonyolódott Andrea Iannonéval, Jonathan Reával és Alex Lowesszal, így az első két helyezetett el tudott nyúlni egy picit máris.
A bajnokaspiránsok az egész hétvégén jellemző csatározást el is kezdték az első körben. Mivel Iannone a harmadik helyen nem tudta tartani a tempót, ezért egy kisebb vonatot csinált, és egy kisebb hátrányt kialakított.
Az élen továbbra is az volt a recept, hogy hol az egyik, hol a másik vezetett. A legtöbb esetben Bulega fordult a következő körre, de Razgatlioglu mindig a kettes kanyar után átvette a vezetést. Tizenöt kör volt még, amikor Razgatlioglu egy kicsit hibázott, de nem szakadt le, csak nem volt támadási közelségben Bulegához. A győzelemért folyó csatába senkinek sem volt esélye beleszólni, mert már három másodperccel elhúztak Bulegáék.
Ekkor a harmadik helyért zajló csatában Bautista vezetett és Reát húzta magával. Iannone leszakadt, így ő kiszállni látszott a dobogóért menő harcból. A bajnokság harmadik helyéért menő versenyben most Bautista volt prémium pozícióban, mert Andrea Locatelli a nyolcadik, Danilo Petrucci a tizedik volt.
A verseny feléhez érve továbbra oda-vissza adta egymásnak az első helyet Razgatlioglu és Bulega. Bautista a harmadik helyen kicsit tudott faragni a hátrányából, amíg ellógott Reától majdnem három másodpercre.
Nyolc körrel a vége előtt jött az verseny első bukása, Bahattin Sofuoglu dobta el. Addig a hetes kanyar kiszorítósat játszott egymással az élen harcoló páros. Közben Zaqhwan Zaidi a kilenc-tizes kanyarkombinációban esett el.
Öt körrel vége előtt Bulega egy másfél másodperces előnyt épített ki Razgatliogluval szemben, amt eddig a hétvégén sosem sikerült. Közben Bautista szép csendben megérkezett, másfél másodperces hátrányból követte a BMW-s törököt.
A bajnokság éllovasa nem igazán nyomta neki, teljesen leszakadt az élen haladó ducatistól. A kétszeres világbajnok Bautista pedig egyre közelebb volt Razgatliogluhoz. A negyedik helyért ment ekkor öldöklő csata, Iannone tett meg minden annak érdekében, hogy megtartsa pozícióját a brit különítmény ellen. Rea szezonbeli legjobb helyéért ment, hiszen a szezonvégén leköszönő legenda idén ötödiknél jobb nem volt. Az utolsó előtti körben Sam Lowes a tizennégyesben elesett, így ő kijelentkezett a negyedik helyért zajló csatából. A célegyenesre fordulva Michael van der Mark is elesett nagy sebességnél, aki szintén egy jó eredmény dobott el.
Az élen azonban zavartalanul vezetett Bulega, aki magabiztosan behúzta a vasárnapi második futamot, Razgatlioglu és Bautista előtt. Ezzel egy kicsit tudott csökkenteni a hátrányán a bajnokságban, ezzel harminchat pont Razgatlioglu előnye.