Eldőlt az egyik legfontosabb kérdés: Elkelt a BMW első szabad motorja

Silló BarnabásSilló Barnabás2025. 08. 08.
Sven Blusch, Danilo Petrucci
Fotó: WSBK

A BMW bejelentette az egyik versenyzőjét a jövő évre.

Egyre jobban körvonalazódik a Superbike jövő évi rajtrácsa, újabb hely kelt el. Most a BMW egyik motorja talált gazdát, a bajnokság harmadik helyén álló Danilo Petrucci személyében. Az olasz motoros gyártót vált a jövőre, ugyanis 2023 óta versenyez a Superbike-ban és azt minden évben a Barni Spark Racing Teamnél teljesítette, ahol kizárólag Ducatival ment.

A BMW-nél tudható volt, hogy jövőre nézve az egyik helyen biztosan egy új versenyző lesz, hiszen Toprak Razgatlioglu átvált a MotoGP-re. A bajnokság éllovasának csapattársa, Michael van der Mark szintén nem rendelkezik szerződéssel 2026-ra, így a másik hely kérdése továbbra is nyitott.

A BMW Petrucci szerződtetéséről szóló közleménye csak a 2026-os szezonra utal, és nem részletezi a szerződés időtartamát, amelynek keretében az olasz versenyző Toprak Razgatlioglu helyére lép.

„Nagyon örülök, hogy a következő szezonban a BMW csapatához csatlakozhatok a Superbike-világbajnokságban. Büszke vagyok arra, hogy a jelenleg az első számot viselő motorral fogok versenyezni. Célom volt, hogy gyári motorral versenyezzek, mert nagyon szeretnék harcolni a világbajnoki címért. Úgy gondolom, hogy ez az a lépés, amelyre szükségem volt ahhoz, hogy elérjem ezt a célt. Alig várom, hogy csatlakozhassak a csapathoz, és szeretnék köszönetet mondani a BMW-nél mindenkinek, valamint azoknak, akik otthonról támogatnak. Szeretném megköszönni a Barni Spark Racing Teamnek is az elmúlt három évet a Superbike-ban, és hogy lehetővé tették számomra, hogy gyári csapatba kerüljek, ami a célom volt.” – nyilatkozta Petrucci a BMW-vel kötött szerződéséről.


A BMW Motorrad Motorsport vezetője, Sven Blusch hozzátette, hogy Petrucci a megfelelő versenyző a jövőre nézve:

„Nagy örömmel üdvözöljük Danilót a BMW családjában 2026-ban. Biztosak vagyunk benne, hogy vele folytathatjuk sikertörténetünket a WorldSBK-ban. A BMW-hez való átigazolása több, mint egy új szerződés, ez elismerés a karrierje során végzett kemény munkájának. Danilo több mint megérdemelte helyét gyári versenyzőként, és meggyőződésünk, hogy szenvedélye és tehetsége segíti majd csapatunkat a jövőben. Különböző motorsport-ágakban elért lenyűgöző karrierje tanúskodik tehetségéről és arról, hogy a legigényesebb körülmények között is képes teljesíteni. Danilo nemcsak a pályán tűnik ki, hanem egyedi személyiségével és őszinteségével a rajongók szívét is elnyerte. Ő egy igazi harcos, aki soha nem adja fel, és pozitív hozzáállása nemcsak csapatát, hanem minden rajongóját inspirálja. Várjuk az előttünk álló kihívásokat és sikereket, és büszkék vagyunk arra, hogy hamarosan Petrux (Petrucci beceneve – a szerk.) is a BMW Motorrad Motorsport család tagja lesz.”

Petrucci tizenegy év MotoGP után váltott kategóriát, először az amerikai Superbike-ban versenyzett 2022-ben, majd egy évvel később átnyergelt a világbajnokságba. A WSBK-ban három szezon alatt 93 futamon indult el, 3 győzelmet és 20 dobogót szerzett.