Két versenyző is három rajthelyes büntetést kapott a vasárnapi futamra

Börcsök Réka2025. 08. 23.
Alex Marquez
Fotó: Gold & Goose / Red Bull Content Pool

Jack Miller és Alex Márquez három hellyel hátrébb rajtol a vasárnapi magyar MotoGP-n a Balaton Parkban.

Miller és az ifjabbik Márquez büntetést kapott a balatonfőkajári vasárnapi főfutamra. A megrovást azért kapták, mert a péntek délutáni edzés utolsó szakaszában lassan haladtak az ideális íven, és ezzel akadályozták a többi versenyzőt. Francesco Bagnaia láthatóan dühösen reagált az incidensre.

A versenyzők egymást hibáztatták, Bagnaia mindkettőt okolta, végül a versenybírák Millert és Márquezt egyaránt három hellyel hátrébb sorolták a vasárnapi Michelin Grand Prix of Hungary rajtján.

Az edzés utolsó 20 percében az ideális íven lassan haladó versenyzők büntetésre számíthatnak, mivel ez közvetlenül befolyásolhatja a Q2-be jutást.

A nap végén Álex Márquez a harmadik legjobb időt futotta, Pedro Acosta és testvére, Marc Márquez mögött, míg Miller a Pramac Yamahával a 17. helyen végzett. A büntetés nem érinti a szombati sprint rajtrácsát, de vasárnap mindkettőjük három hellyel hátrébb kezdheti meg a futamot a kvalifikációs eredményükhöz képest.