Álex Márquez után Johann Zarco is a kórházi ágyáról posztolt.
A Katalán Nagydíjon sajnos két hatalmas bukás volt. Az első a tizenkettedik körben történt, amikor Pedro Acosta KTM-je hirtelen lelassult a kilences kanyarból érkezve a pálya hátsó egyenesén, ahol Álex Márquez telibe verte. Ezután a gresinis hatalmasat esett, miközben a motorja a pálya felé repülve tört darabokra.
A bukásban Márquez C7-es csigolyája enyhén, emellett a jobb kulcscsontja teljesen eltört. Már ma este megműtik, ahol a kulcscsontját lemezekkel fogják rögzíteni. További vizsgálatokon a jövő héten fog átesni, ahol kiderül mennyit kell kihagynia.
Az esetbe belekeveredett még Fabio Di Giannantonio is, aki a szétesett Ducatiról az egyik lerepülő kereket találta el. A VR46 pilótája a kezét fájlalta az eset után, ennek ellenére megnyerte a futamot. A piros zászlós megszakítás alatt a kiderült, hogy az LCR motorosa, Johann Zarco is érintett volt az esés következményeiben, mert a bal lábát jegelte. Azonban ez csak a kisebb baja volt a nap során.
Az újraindítást követően az egyes kanyar féktávját elmérte, ezért nekiment Luca Marininek, és miután elesett Francesco Bagnaia Ducatijának hátsókereke bekapta a bal lábát. Ezt követően a kavicságyban a motor gumiember módjára dobálta a 35 éves pilótát. A verseny alatt jött a megerősítés, hogy magánál van, de orvosi segítségre szorul. Először az orvosi központba, majd a helyi kórházba vitték kivizsgálásra, utóbbit követően pedig egy videóban mondta el, mi a helyzet vele.
„Sziasztok! Nyugodjatok meg! Még mindig a vizsgálati eredményekre várunk. Nyakmerevítőt viselek, de inkább csak zavar, mint segít. Főleg a térdem a gond, az ínszalagok elszakadtak, de a combcsont nem tört el. Kisebb törés van a szárkapocscsont alsó részén, a bal bokám külső oldalán. Tájékoztatni fogok mindenkit, csak hogy megnyugtassalak titeket. Mondhatjuk, hogy nagyobb a félelem, mint a baj. Ma éjjel a kórházban alszom, mert megfigyelés alatt akarnak tartani, aztán meglátjuk, mi lesz.” – mondta a közösségi oldalaira feltett videóban.
FRISSÍTÉS: A LCR vasárnap este 11 előtt új információkat közölt Zarcoról, amelyben ezt írták: „A vasárnapi Katalán Nagydíj második rajtja során történt baleset következtében a francia versenyző, Johann Zarco sérülést szenvedett az elülső és hátsó keresztszalagján, valamint a belső oldalsó meniszkuszán. Emellett kisebb törést szenvedett a szárkapocscsontjában a boka területénél. Zarco egy éjszakát megfigyelés alatt tölt, majd hétfőn Franciaországba utazik, hogy szakorvosokkal konzultáljon és meghatározzák a gyógyulás következő lépéseit. A Castrol Honda LCR csapatának minden tagja gyors felépülést kíván neki, és további tájékoztatást fog adni az állapotáról.”