Magánál volt ugyan, de felállni képtelen volt Rea a piros zászlót követelő bukása után

Vörös KamillaVörös Kamilla2024. 02. 26.
Rea
Fotó: World Superbike Media

A Phillip Island-i második futamon a Yamaha sztárja, Jonathan Rea súlyos balesete miatt a versenyt félbe kellett szakítani. Mit lehet tudni a legsikeresebb Superbike-pilóta egészségi állapotáról most?

A baleset a Superbike-világbajnokság második főfutamának harmadik körében történt, amely több mint egy órás késéssel kezdődött. A pályabírók helyi idő szerint 17:56-kor jelentették, hogy Jonathan Rea a 10-es kanyarban balesetet szenvedett. Ez ugyanaz a kanyar volt, amelyben Rea már a teszt során is bukott.

A Yamaha versenyzője kiválóan rajtolt, és a szezonnyitó hétvégén először küzdött az élen. A 6. helyen haladva az északír elvesztette uralmát a motorja felett és bukott.

Rea magához tért, de a kavicságyban maradt fekve és elsősegélyben részesült. A családapát hordágyon vitték el, majd mentőautóval szállították az orvosi központba. Már ez is valami komolyra utalt, de Rea megúszta zúzódásokkal és horzsolásokkal.

„Fizikailag eddig jól vagyok. Keményen megütöttem a csípőm, de egyébként nincs más sérülés. Volt itt két nagy bukásom, és még mindig egyben vagyok, szóval hálás vagyok ezért. Bíztam a motorban és jól éreztem magam. Toprak motorhibája előnyt jelentett számomra, és jó pozícióba hozott. Most hazautazom, összeszedem magam és remélhetőleg erősebben térek vissza.”