Marc Márquez az élen a Balatonnál, miközben két Aprilia füstbe borult az első szabadedzésen

Börcsök Réka2025. 08. 22.
Jorge Martin
Fotó: Lukasz Swiderek / PSP Photo / FIM Pictures

33 év után pályára gurult a MotoGP mezőnye Magyarországon, nem volt eseménytelen a Magyar Nagydíj első szabadedzése.

Míg Marc Márquez vezette a mezőnyt a balatonfőkajári versenyhétvége első szabadedzésén, addig az Apriliának két technikai problémája is akadt.

Jorge Martín volt az egyik áldozata a technika ördögének. A spanyol versenyző RS-GP-je a célegyenes kijáratánál füstölve adta meg magát, miután Martín kigyorsított az utolsó kanyarból.

Nem sokkal később Raúl Fernández Trackhouse Aprilia gépe is leállt, ezúttal az ötös kanyar féktávján, és olaj került a pályára, ami piros zászlós megszakításhoz vezetett.

Az Aprilia csapatmenedzsere, Paolo Bonora elmondta, hogy Martín azon a motoron ült, amellyel vasárnap Spielbergben bukott. Hozzátette: mindkét motorban erősebben használt erőforrás volt, ezért most alapos vizsgálat szükséges, hogy kiderüljön, pontosan mi okozta a problémákat.

A piros zászló után mindkét versenyző visszatért a pályára: Martín a tizedik, Fernández a tizenhatodik helyen zárt. A legjobb apriliás eredményt Marco Bezzecchi érte el a hatodik pozícióval.

Az első szabadedzés végeredménye: