33 év után pályára gurult a MotoGP mezőnye Magyarországon, nem volt eseménytelen a Magyar Nagydíj első szabadedzése.
Míg Marc Márquez vezette a mezőnyt a balatonfőkajári versenyhétvége első szabadedzésén, addig az Apriliának két technikai problémája is akadt.
Jorge Martín volt az egyik áldozata a technika ördögének. A spanyol versenyző RS-GP-je a célegyenes kijáratánál füstölve adta meg magát, miután Martín kigyorsított az utolsó kanyarból.
Nem sokkal később Raúl Fernández Trackhouse Aprilia gépe is leállt, ezúttal az ötös kanyar féktávján, és olaj került a pályára, ami piros zászlós megszakításhoz vezetett.
Az Aprilia csapatmenedzsere, Paolo Bonora elmondta, hogy Martín azon a motoron ült, amellyel vasárnap Spielbergben bukott. Hozzátette: mindkét motorban erősebben használt erőforrás volt, ezért most alapos vizsgálat szükséges, hogy kiderüljön, pontosan mi okozta a problémákat.
A piros zászló után mindkét versenyző visszatért a pályára: Martín a tizedik, Fernández a tizenhatodik helyen zárt. A legjobb apriliás eredményt Marco Bezzecchi érte el a hatodik pozícióval.