Márquez Stoner mellé került a polcon, és garantáltan ünneprontó lesz a szezon utolsó szakaszában is

Vörös KamillaVörös Kamilla2024. 10. 22.
MM
Fotó: Gold & Goose / Red Bull Content Pool

Marc Márquez a rajtnál történt incidens ellenére is magabiztosan nyerte az ausztrál futamot vasárnap. Szakértől szerint a spanyol pont olyan zseniális, mint Casey Stoner volt a maga idejében.

Marc Márquez győzelmének kulcsa az volt, hogy kiválóan vette a 3-as balos kanyart, amelyet a kétszeres MotoGP-bajnok ausztrál tiszteletére Stoner-kanyarnak neveztek el.

„Egészen biztosan” – elemezte a TNT Sports munkatársa, Michael Laverty. „Hallottuk Frankie Carcheditől, aki utalt valamire – amikor látták, hogy Marc hogyan veszi a 3-as kanyart az első körökben, tudták, hogy valamit visszatart az utolsó körökre. Úgy venni, mint Casey? Megvan hozzá a tehetsége, nem sokan képesek rá. Ez lehetővé tette számára, hogy a 4-es kanyarban a csúcsponton bevetődjön, és megcsinálja a futamgyőzelmet jelentő előzést Martínnal szemben.”

Neil Hodgson hozzátette: „Zavaró volt számunkra, mert látszott, hogy Marc hátrányban van a kigyorsításnál. Jobban jött ki a kanyarból, ami arra engedett következtetni, hogy több gumit használ, de nem tudott olyan helyzetbe kerülni, hogy előzni tudjon egyik kigyorsításon sem. Ami nagyon érdekes, hogy spórolt a gumikkal. A végén Martínnak esélye sem volt.”

Márquez a 13. helyről küzdötte fel magát, egy borzalmas rajt után, hogy megelőzze Martínt és megszerezze a leglátványosabb győzelmét Ducatival.

Három fordulóval a vége előtt 79 pont a lemaradása a bajnokságot vezető Martínnal szemben.

„Marc a végsőkig ünneprontó lesz” – mondta Laverty.

„Olyan pályákra megyünk, ahol jó a mérlege. Szerintem Valenciában dőlhet el a dolog, valószínűleg a két GP24-es versenyző között. Marcban viszont még mindig megvan a régi harcos jellem, az ösztön és a versenyzői ügyesség. Ők a három legjobb versenyző, ami egy nagyszerű bajnokságot ígér 2025-re is.”