A MotoGP gyártók és a Liberty közötti találkozó után hamarosan jöhetnek a hivatalos pilótahírek

Börcsök Réka2026. 04. 02.
Austin
Fotó: PSP / FIM Pictures

A MotoGP-ben szereplő gyártók és a Liberty Media beszélgetéseket folytatott az austini versenyhétvége alatt. Bár részletek nem derültek ki, a felek elégedetten távoztak az egyeztetésről.

A motorgyártók biztatónak értékelték a Liberty Media-val folytatott egyeztetést az Amerikai Nagydíj hétvégéjén. Bár már csak nyolc hónap van hátra a jelenlegi, 1000 köbcentis korszakból, a 2027-től érvényes új megállapodás még mindig nem született meg.

Ezúttal az öt gyártó egységesen lép fel a jogtulajdonossal szemben: a céljuk egy, a Forma–1-hez hasonló bevételmegosztási rendszer, valamint hosszabb távú biztosíték a részvételükre. A szervezők ezzel szemben nagyobb szerepvállalást várnak a sportág népszerűsítésében.

A felek eddig nem kommunikáltak nyilvánosan, de a texasi futam – a Liberty hazai eseménye – kulcsfontosságú találkozási pont volt.

Az Aprilia vezérigazgatója, Massimo Rivola röviden így fogalmazott, amikor a megbeszélés részleteiről kérdezték. „Erről nem igazán beszélhetek. Igen, volt egy megbeszélésünk – láttátok is, hogy együtt mentünk fel. Elégedetten jöttünk el, jó hangulatú, hasznos találkozó volt. Derek Changgel, a Liberty vezérigazgatójával is egyeztettünk, most már megyünk tovább ezen az úton.”

A megbeszélésen a Yamaha, a Honda, a Ducati, a KTM és az Aprilia vezetői is jelen voltak, ami jól mutatja, milyen magas szinten zajlanak az egyeztetések.

Az, hogy még nincs megállapodás, a pilótapiacot is visszafogja: több nagy igazolásról már beszélnek, de hivatalos bejelentés még nincs. A háttérben az a logika áll, hogy a korai bejelentések gyengítenék a gyártók tárgyalási pozícióját.

Közben a fejlesztések nem álltak le: egyes gyártók már pályán tesztelik a 2027-es, 850 köbcentis motorokat. Ha pedig valóban közelednek az álláspontok, akkor a következő hetekben – még Jerez előtt – végre beindulhatnak a régóta várt pilótabejelentések.