Álex Rins megmutatta milyen az, ha valaki százszázalékot ad bele.
Ez az év sem úgy kezdődik a Yamaha számára, ahogyan azt mindenki várná. Idén átálltak a sornégyes konstrukcióról a V4-esre, azonban egyelőre csak rossz hírekkel kapcsolatban kerültek a középpontba. A szezonnyitó Thai Nagydíjon reménytelen volt a japánok teljesítménye, az összes négy pilótájuk a pontszerző helyeken kívül motorozott egy rakásban.
A márka mindössze három pontot tudott szerezni, amit gyárinál Fabio Quartararo kettővel, Álex Rins pedig egy ponttal járult hozzá a közöshöz. A főfutamos tizennegyedik és tizenötödik helyet csak annak köszönhetik, hogy a két Márquez és Joan Mir is kiesett a verseny végén, így három helyet nyertek.
Viszont a közösségi oldalain Rins megosztotta, hogy mindent kiadott magából, amit csak tudott, de ez sem volt elég. Kitette a futam alatti pulzusszámait, és egy ponton az 205-re emelkedett, és átlagosan 183-at számlált.
„Ma mindent megtettünk, amit tudtunk. Így néz ki, amikor valaki 100%-ot ad magából” – írta Rins.
A csapat sajtóközleményében a hatszoros futamgyőztes már bőbeszédűbb volt, és a következőket mondta: „Nagyon kemény verseny volt, és nagyon nehéz volt kezelni a gumikat. Minden körben százszázalékot adtam. A szezon előtti tesztelés és a versenyhétvége után jó következtetésekkel távozunk Thaiföldről. Folytassuk tovább, és fejlesszük tovább ezt a projektet, alig várom a brazíliai versenyt.”