Szorít az idő, és Martínt hátráltatta a Ducati új fejlesztése szerdán

A Prima Pramac Ducati sztárja, Jorge Martín újabb óriási időt futott a MotoGP szerdai sepangi tesztjén, de ezúttal Enea Bastianini még nála is jobban szerepelt.
Jorge Martín szerdán is sokáig a MotoGP mezőnyének leggyorsabb versenyzője volt a Sepang International Circuit-en megrendezett hivatalos IRTA-teszten. A világbajnoki második helyezettet azonban végül megelőzte olasz márkatársa, Enea Bastianini.
„Nem volt könnyű nap, a régi burkolattal az elején gyorsak voltunk. Aztán az új burkolattal kezdtünk el dolgozni. Nem éreztem magam olyan jól vele. Holnap folytatnunk kell a tesztelést, és eldönteni, hogy maradunk-e ennél, vagy az első versenyre visszatérünk a régi modellhez.”
„Az új burkolat miatt valahogy nehezebbnek érzem a motort. Jobb a fékérzet, de egyébként a pálya többi részén sok problémám van vele. Remélem, holnap tudunk változtatni. Mindenesetre nem akarok időt veszíteni, mert csütörtökön még sok tesztelés vár ránk. De mindenképpen fontos, hogy megértsük a burkolattal kapcsolatos problémát.”
„Természetesen rengeteg munkát fektettek a Ducatinál az új burkolat fejlesztésébe, és azt szeretnék, ha vezetném, aztán majd lesz információnk. De nem akarom elveszíteni a jó irányt. Én is meg akarom érteni a helyzetet, de nem akarom, hogy változtatnom kelljen a vezetési stílusomon, vagy akár teljesen elveszítsem azt! Persze Dohában még dolgozhatnánk vele, de ott valószínűleg nem lesz rá időnk, szóval jobb, ha ezt csütörtökön döntjük el.”









