Több versenyző bírálta a Dorna döntését a sokkoló Moto3-baleset után

Börcsök Réka2025. 10. 28.
Bagnaia - Aldeguer - Rins
Fotó: MotoGP Media

A vasárnapi versenynapot a Moto3-ban történt súlyos baleset árnyékolta be Malajziában. Több versenyző kifejtette nemtetszését az eset után.

A kétszeres MotoGP-világbajnok Francesco Bagnaia bírálta a Dorna döntését, hogy megtartották a Moto3-as futamot, miután két versenyző súlyos ütközés következtében kórházba került a maláj hétvége vasárnapján.

Az újdonsült Moto3-világbajnok, José Antonio Rueda, és a svájci Noah Dettwiler a kivezető körön ütköztek össze. Dettwiler technikai probléma miatt lassan haladt a pályán, amikor Rueda nagy sebességgel hátulról belerohant. Mindkét versenyzőt hosszasan ápolták a pályán, majd helikopterrel szállították kórházba, ami jelentős csúszást okozott a versenyprogramban. Rueda állapota stabil, de Dettwiler több műtét után továbbra is kritikus, de stabil állapotban van.

A MotoGP-versenyzőknek több dolog sem tetszett a baleset után. Bagnaia szerint nem volt helyes döntés elindítani a futamot ilyen súlyos bukás után. „Először is a gondolataim Ruedával és Dettwilerrel vannak, akik biztosan nincsenek jól.” nyilatkozta az eset után. „Hivatalos hírek szerint Rueda rendben van, egy csuklótörés és néhány zúzódás kivételével minden rendben. Nincsenek hivatalos hírek Dettwilerről, csak remélni tudjuk, hogy a lehető legjobban van. Nagyon ijesztő volt az eset. Őszintén szólva, nem a legjobb így kezdeni a napot. Különösen, ha arra gondolunk, hogy néhány Moto3-as gyereknek egy 10 körös sprintversenyen kell indulniuk, miután látták a balesetet. Szerintem ez nem a legjobb helyzet. Reméljük, minden rendben lesz.” – mondta el aggodalmát kifejezve.

Bagnaia korábban már kritizálta a hasonló helyzetet 2021-ben, amikor az Olasz Nagydíjon a kvalifikáció folytatódott Jason Dupasquier halálos balesete után.

Marco Bezzecchi is elégedetlen volt a helyzettel, szerinte nem kaptak elég információt a MotoGP-versenyzők a 20 körös futamuk előtt: „Nagyon nehéz volt koncentrálnom. Nagyon nehéz felülni a motorra, miután azt láttuk, ami a Moto3-ban történt. Nem fair, hogy felszállunk a motorra anélkül, hogy tudnánk, mi történt. Láttuk, hogy helikopterek viszik el a két versenyzőt. Jogos lett volna, ha kapunk valamilyen tájékoztatást.”

Álex Rins, a Yamaha versenyzője szintén megkérdőjelezte a döntést, X-en ezt tette közzé: „Nem tudom, hogy ma jól döntöttünk-e. José Antoniónak, Noah-nak és családjuknak küldöm minden erőmet.”