Fotó: Clive Mason / Getty Images / Red Bull Content Pool
A Red Bull Forma–1-es csapatából tavaly nyáron elbocsátott Christian Horner – aki 20 éven át volt a csapatfőnök az energiaitalosoknál szombaton váratlanul megjelent a MotoGP jerezi fordulóján. Ez tovább fokozza a pletykákat, melyek szerint Horner érdeklődik egy MotoGP-csapat tulajdonjoga iránt.
Horner azonban nem az egyetleb F1-ből ismert arc volt ma a MotoGP Spanyol Nagydíján: a Forma-1 vezérigazgatója, Stefano Domenicali is jelen volt.
Horner hétvége utolsó edzését a Honda gyári garázsában töltötte, ahol látták beszélgetni a HRC vezérigazgatójával, Koji Watanabével.
Horner szoros kapcsolatot épített ki a Honda vezetőségével az F1-ben töltött ideje alatt, hiszen a japán gyártó a 2020-as években négy egyéni és két csapatbajnoki címhez segítette a Red Bullt.
Az ex-csapatfőnök nem titkolta, hogy vissza szeretne térni az F1-be, valószínűleg részesedésvásárlás útján, és az Alpine idén év elején vonzó lehetőségnek tűnt számára, azóta azonban már az Audit emlegetik. Egyelőre azonban semmi biztos információ nem látott még napvilágot ezzel kapcsolatban.
Mindemellett azonban MotoGP is továbbra is reális lehetőség marad számára, különösen miután a Liberty Media tavaly felvásárolta a Dorna Sportsot.
„Mindig is nagy MotoGP-rajongó voltam, és mivel van egy kis időm, úgy gondoltam, jó alkalom lenne eljönni és megnézni a bajnokságot” – mondta Horner a MotoGP hivatalos csatornájának.
„Nyilvánvaló, hogy most új tulajdonosok kezében van, akárcsak a Forma–1, és nagyszerű látni a motorokat és azt, hogyan fejlődtek.”
„Utoljára 2005-ben jártam MotoGP-versenyen Estorilban, szóval már jó ideje.”
„Úgy gondolom, hogy ez egy igazán érdekes időszak a MotoGP számára. A új tulajdonosok alatt is változásokon megy keresztül. Szóval el akartam jönni ide, hogy magam is lássak belőle egy kicsit.”
„Nagyszerű verseny. Remek show. A versenyzők hihetetlenek, és a motorok is hihetetlenek. Csak akkor értékeled igazán, milyen őrült gépek ezek, ha élőben látod őket.”
„Úgy gondolom, sportként rengeteget kínál. Remélhetőleg a Liberty csapata, a Forma–1-ben szerzett tapasztalatai révén, ki tud majd aknázni ezt a potenciált.”
„Tudom, hogy Stefano nagyon szenvedélyes. Ma vele vagyok itt. Szóval lesznek majd szinergiák.”
A Liberty 4,2 milliárd eurós Dorna-felvásárlása révén a MotoGP a Forma-1-hez hasonló szervezet alá került, és mindkét bajnokság most a Formula 1 Group néven a NASDAQ-on kereskedik.
Van precedens arra, hogy az emberek mozognak a két sport paddockja között. Az Aprilia vezérigazgatója, Massimo Rivola például példa arra, hogy egy F1-es mérnök sikert arathat a MotoGP-ben is. De a korábbi Haas-csapatfőnök, Günther Steiner is átnyergelt a MotoGP-be.