Végre megállapodás született, jöhetnek a bejelentések a MotoGP-ben

A gyártók és a MotoGP SEG megállapodásra jutott a következő kereskedelmi szerződésről, amelyre már oly régóta vár mindeki.
A Balaton Park-i Magyar Nagydíjat követően egyből egy fontos bejelentés előszelét hozta le a Motorsport.com. A mindig jól értesült szaklap szerint végre megszületett a megállapodás a korábbi Dorna, a MotoGP Sports Entertainment Group és gyártók közt.
A jelentősen hosszúra nyúlt tárgyalások mindkét fél eredeti várakozásainál több ideig tartottak, ami elsősorban a Gyártók Szövetségének (MSMA) stratégiájának volt köszönhető, amely a jelenlegi helyzetet alkalomnak tekintette arra, hogy a lehető legkedvezőbb feltételek elérése érdekében határozottan fellépjen.
A feszültség fő forrása pénzügyi jellegű volt. Mind a gyártók, mind a csapatok arra törekedtek, hogy a bajnokság bevételeiből részesedést szerezzenek, a Forma-1-ben alkalmazott modellhez hasonlóan. A csapatok vezetői többsége úgy vélte, ez lenne a legigazságosabb módja annak, hogy az érdekelt felek részesüljenek a bajnokság sikeréből, miközben ösztönözné őket a bajnokság növekedéséhez és növekvő népszerűségéhez való hozzájárulásra. Végül a felek egy rögzített, körülbelül 8 millió eurós éves összegben állapodtak meg, amelyet több kategória között osztanak szét.
A Motorsport.com értesülései szerint mind a gyártók, mind a független csapatok jóváhagyták a szerződés legújabb változatát, amely 2027-től 2031 végéig szabályozza kapcsolatukat a bajnoksággal, a Forma-1-es Concorde-egyezményhez hasonló megállapodás tartalmaz egy opciót, amely lehetővé teszi a legfontosabb, az alap rendelkezések 2036-ig történő meghosszabbítását. A tervek szerint két hét múlva, Brnóban, a versenyen hivatalosan is érvényesítik az új megállapodást.
Ezzel pedig végre-valahára megérkezhetnek a pilótapiacot érintő bejelentések. A jövő évi rajtrács durván át fog alakulni, egyelőre azonban nem történt hivatalos bejelentés az átigazolásokat illetően, hiába tudhatóak a váltások.









