Yamaha-sikert hozott a sepangi teszt első napja, melyet Martín nem úszott meg többszörös csonttörés nélkül

Vörös KamillaVörös Kamilla2025. 02. 05.
Martín
Fotó: MotoGP Media

A MotoGP-világbajnok Jorge Martín, az Aprilia gyári csapatának versenyzője számára az első téli teszt Sepangban mindössze két óráig tartott, mielőtt egy highside következtében kórházba kellett szállítani. Mostanra a vizsgálatok elvégzése után kiderült, hogy a spanyol több csonttörést is szenvedett.

Jorge Martín nem így képzelte el a szezonkezdetet az Apriliával. Helyi idő szerint 11:03-kor a spanyol az 1-es kanyarban kicsúszott, de ez kisebb baleset volt. Nem sokkal 12 óra előtt a világbajnok elszenvedett még egy bukást, ezúttal a 2-es kanyarban, ami súlyosabbnak bizonyult, ugyanis a pályakórházból elszállították további vizsgálatok elvégzése céljából.

Onnan érkezett a rossz hír közép-európai idő szerint 12 órakor: a 27 éves versenyző több csonttörést szenvedett. Martínnak eltört a jobb kezének kézközépcsontja, valamint a bal lábán a 3., 4. és 5. lábközépcsont is eltört.

Az MR vizsgálat nem mutatott ki más sérülést. Martín éjszakára a kórházban marad, csütörtökön pedig visszarepül Európába, ahol a lehető leghamarabb megműtik a jobb kezét és a bal lábát.

Kétséges, hogy részt vesz-e a február 12-13-án, jövő szerdán és csütörtökön Buriramban megrendezésre kerülő hivatalos teszten.

A sepangi teszt végeredménye a következőképpen alakult: