Alex Bowman Bristolban újra versenyezhet

Alex Bowman megkapta az induláshoz szükséges orvosi engedélyt, Bristolban újra őt láthatjuk a Hendrick Motorsports #48-asában.
A versenyző négy futamot hagyott ki egy szédülés (vertigo) miatt. A tünetek a március 1-jei austini (COTA) versenyhétvégén jelentkeztek, ami miatt még a futam vége előtt ki kellett szállnia az autóból.
A visszatérés előtt Bowman több lépcsős felkészülésen esett át: a héten egy utcai autót vezetett a Charlotte Motor Speedway melletti Ten Tenths Motor Club pályán, majd gyakorolta a pit kiállást, szimulátoros teszteken és orvosi vizsgálaton is részt vett. Az orvosok végül minden korlátozás nélkül engedélyezték számára a versenyzést.
„Hálás vagyok a Hendrick Motorsportsnak, a szponzorunknak, az Allynek, a rajongóknak és az orvosi csapatnak a támogatásért a folyamat során” – mondta Bowman. „Nehéz volt távol lenni az autótól, de mindannyian biztosak akartunk lenni abban, hogy 100%-osan készen állok a visszatérésre. Nagyon jól érzem magam, és alig várom, hogy újra a csapattal lehessek és versenyezhessek.”
Bowman a phoenixi, las vegasi, darlingtoni és martinsville-i futamokat hagyta ki. Helyét előbb Anthony Alfredo vette át Phoenixben, majd Justin Allgaier vezette az autót a következő három versenyen.
| Pilóta | Pálya | Verseny | Időmérő |
|---|---|---|---|
| Anthony Alfredo | Phoenix | 33. | 31. |
| Justin Allgaier | Las Vegas | 25. | 22. |
| Justin Allgaier | Darlington | 24. | 15. |
| Justin Allgaier | Martinsville | 22. | 21. |
A szezon első három futamán még rajthoz álló Bowman jelenleg a 36. helyen áll a bajnoki pontversenyben. A Hendrick Motorsports korábban jelezte, hogy mentességet kérhet számára a rájátszásba (Chase) való bekerüléshez, de egyelőre nem tudni, hogy ez továbbra is tervben van-e.
A csapat vezetése elégedett a versenyző hozzáállásával:
„Büszkék vagyunk Alexre és arra, ahogyan kezelte ezt a helyzetet” – mondta Jeff Andrews, a Hendrick Motorsports elnöke. „Rengeteget dolgozott a felépülésén, és mindenben követte az orvosi csapat útmutatásait. Kezdettől az volt a célunk, hogy az egészsége legyen az első, és csak akkor térjen vissza, amikor teljesen készen áll. Örülünk, hogy ezen a hétvégén újra autóba ül.”
Bowman visszatérése egy érdekes adalék lesz a bristoli versenyen. Vasárnap este minden eldől, többek között az is, hogyan tud majd teljesíteni több, mint egy hónap szünet után.









