Dale Earnhardt Jr. újra szívesen látna a Rockingham Speedwayen a Cup Seriest

Dale Earnhardt Jr. szerint a NASCAR-nak vissza kellene térnie a Rockingham Speedwayre a Cup Serie-zel, ugyanakkor a sportágon belül nem mindenki ért egyet azzal, hogy ez már most megvalósítható.
A NASCAR Hall of Fame tagja egy podcastben beszélt arról, hogy a pálya elhagyása máig zavarja:
„Van bennem egy rész, ami még mindig bosszankodik amiatt, hogy egyáltalán eljöttünk onnan. Nem akarok mindig ezen rágódni, de nagyon szeretném, ha visszatérnénk. Van egy kemény mag, amely imádja Rockinghamet, a teljes szezonos pontversenyt és a sport hagyományos elemeit, amelyek a múltjához kötődnek.”
Ugyanakkor elismerte, hogy a NASCAR helyzete ma már jóval összetettebb, mint korábban:
„Új lehetőségek nyílnak meg, amelyek korábban nem léteztek. San Diegóban versenyezni például jó példa, vagy a chicagói utcai pálya. Ezek 15 éve még elképzelhetetlenek voltak. Most rengeteg város szeretne NASCAR-futamot rendezni. Így a sorozat egyszerre néz előre az új helyszínek felé, miközben visszatekint olyan pályákra, mint Rockingham. Ez nehéz helyzetbe hozza őket. Nincs elég hely a naptárban mindenre. Valaminek engednie kell.”
Bár a visszatérés gondolata népszerű, többen úgy vélik, a pálya jelenlegi állapota még nem ideális a Cup Series számára. Utoljára 2004. február 22-én rendeztek NASCAR Cup Series futamot Rockinghamben (akkor még North Carolina Speedway néven), a Subway 400-at, és azt Matt Kenseth nyerte meg a Roush Racing Fordjával. Előtte Rockinghamben 1965-től 2004-ig rendeztek Cup versenyeket. A pálya 1965 és 2003 között jellemzően évi két Cup futamnak adott otthont; 2004-ben már csak egyet, és ez lett az utolsó.
Freddie Kraft szerint a felületnek még időre van szüksége:
„Teljesen egyetértek… szerintem hagyni kell, hogy a pálya felülete még jobban elkopjon. Láttuk a hétvégén, mennyire nehéz volt előzni. Megelőztél valakit, a következő már egyenesnyire volt előtted. Öt kör alatt utolérted, de aztán 10-15 körön keresztül nem tudtad megelőzni, pedig három-négy tizeddel gyorsabb voltál.”
„Szóval mielőtt a Cup autókat odavisszük, hagyni kell időt a pályának… Régen Rockingham talán a legjobb versenyeket adta. Most viszont már az Xfinityben és a Truckban is nehéz előzni, Cup-autókkal még nehezebb lenne.”
Tommy Baldwin szerint érdemes lenne egy kisebb eseménnyel kezdeni:
„Nem vitatom ezt. Szívesen látnék ott egy All-Star futamot, hogy felmérjük a helyzetet. Szerintem a Cup-autók a fal mellett mennének az 1-es és 2-es kanyarban… talán a 3-asban és 4-esben is.”
A legenda Mark Martin óvatosságra int:
„Nem szabad túl korán visszamenni… és egy rossz futamot rendezni. Ha eljutunk oda, hogy felül és alul is lehet versenyezni, az a pálya elképesztő lesz. Rendezzünk két-három jó versenyt – akár ARCA-val együtt –, és hagyjuk, hogy ez legyen a hétvége fénypontja, amíg ki nem találjuk, mit akarunk kezdeni a Cup autókkal.”
A Rockingham visszatéréséről szóló vita jól tükrözi a NASCAR jelenlegi dilemmáját: miközben a sport új piacok és formátumok felé nyit, a hagyományos pályák és a régi rajongók igényei továbbra is erősek.
Ha elég erősek lesznek a hangok Dale Jr. mellett, akkor még alakulhat is valami ebből az ügyből. Egy All-Star versenyt, vagy éppen egy Clasht pár év múlva akár meg is rendezhetnek a Rockingham Speedwayen. Utóbbi verseny pályájának a lecserélésének sok rajongó örülne.









