Kyle Busch halálát súlyos tüdőgyulladás és szepszis okozta

Lénárt DávidLénárt Dávid2026. 05. 23.
Kyle Busch
Fotó: Chris Graythen/Getty Images

Szombaton a családja bejelentette, hogy a mindössze 41 éves Kyle Busch csütörtöki, tragikus hirtelenségű halálát egy súlyos tüdőgyulladás okozta, amely szepszissé (vérmérgezéssé) fajult. A kétszeres NASCAR Cup Series bajnokról csak órákkal a halálhíre előtt közölték, hogy kórházba került, és ki kell hagynia a charlotte-i versenyhétvégét. Akkor még nem is gondoltunk a legrosszabbra…

A család a következő közleményt adta ki az okokról:

A Busch családnak átadott orvosi értékelés szerint a súlyos tüdőgyulladásból szepszis alakult ki, ami gyors lefolyású és súlyos szövődményeket okozott. A család továbbra is megértést és a magánéletük tiszteletben tartását kéri ebben a nehéz időszakban.

Busch kedden még részt vett egy fedett gokartpálya megnyitóján Mario Andrettivel a szintén észak-karolinai Raleigh-ben. Szerdán a Chevrolet concordi technikai központjában lett rosszul a szimulátoros munka közben, ahonnan kórházba szállították. A nemrég nyilvánosságra hozott szerdai 911-es segélyhívás során egy azonosítatlan hang a következőket mondta a diszpécsernek:

„Van itt valaki, akinek légszomja van, nagyon forró, úgy érzi, el fog ájulni, és egy kis vért is felköhög. Vért köhög fel.”

A hívó elmondta, hogy Busch magánál van és a mosdó padlóján fekszik, majd instrukciókat adott a mentősöknek, hogyan juthatnak be leggyorsabban az épületbe.

A betegség előjelei már hetekkel ezelőtt megmutatkoztak. Május 10-én, a Watkins Glen-i futam közben a csapatrádión arra kérte a Richard Childress Racinget, hogy küldjenek egy orvost a motorhomejához egy injekcióra, arcüregi panaszok miatt. Egy héttel később, a Dover Motor Speedway-en tartott sajtótájékoztatón arra a kérdésre, hogy jobban érzi-e magát, a következőt válaszolta:

„Még mindig hallani… Még mindig nem vagyok jól. De a köhögés elég erős volt a múlt héten.”

Ezeket a szavakat utolsó NASCAR győzelme után mondta.

A mostani versenyhétvégén Charlottebann a Richard Childress Racing és a teljes NASCAR társadalom tiszteleg a bajnok emléke előtt. Busch autójának rajtszámát 33-asra módosították, és vasárnap este Austin Hill veszi át a volánt.

A NASCAR szombat reggel egy csendes, ünnepélyes gesztussal engedélyezte Busch csapatának, hogy elsőként és egyedüliként pakolják ki autójukat a garázsban, ahol rengetegen gyűltek össze a kamionjuknál, hogy leróják kegyeletüket a sportág legendája előtt.