Példátlan hiszti a NASCAR-ban: Natalie Decker a rádióban zokogott és káromkodott

Tajthi AndreaTajthi Andrea2026. 05. 17.
Natalie Decker (2021-es fotó, NASCAR Xfinify Series)
Fotó: Sean Gardner/Getty Images/NASCAR

Natalie Decker nem mindennapi módon fejezte be a doveri NASCAR Truck Series futamot: miután a túl lassú tempója miatt fekete zászlót kapott, 81 kör után egyszerűen leparkolta a járművét. A háttérben azonban olyan rádiós összeomlás állt, amilyen a motorsportok történetében nem sok történt – ha történt egyáltalán.

A dráma akkor kezdődött, amikor a versenyző egy szabálytalanság miatt áthajtásos büntetést kapott.

Decker a csapatrádión sírva fakadt:

„Srácok, próbálom egyben tartani ezt a sz@rt, de nem akarom ezt tovább csinálni. Egyszerűen annyi sz@rságot tudnék most mondani, és csak próbálom türtőztetni magam, a széria kib@szott vezetőjéről.”

Csapattulajdonosa, Josh Reaume próbálta higgadtan kezelni a helyzetet, emlékeztetve őt a szponzorokra és arra, hogy egyszerűen csak hozza be az autót a garázsba.

Decker azonban így reagált:

„Úgy érzem magam, mint egy kib@szott vesztes, ha ezt teszem. Annyi mindent akarok mondani, és valószínűleg rohadtul el fognak tiltani, fogalmatok sincs.”

Decker végül feladta a versenyt.

„Sajnálom Josh, nem fogok visszatérni a Truck Seriesbe. Maradok az O’Reilly Seriesben, ez a széria kib@szottul gáz. Az a mennyiségű gyűlölet, amit ezért online kapni fogok, egyszerűen elmebeteg lesz. Nem állok készen.”

A rádiózás az alábbi posztban meghallgatható:

Péntek este Decker az Instagramon adott ki hivatalos nyilatkozatot.

Embed from Getty Images

„Büntetést kaptam zöld zászlókor, mert kiváltam a sorból a célvonal előtt, majd a büntetés letöltése közben kaptam egy másikat boxutcai gyorshajtásért. Nem fogok hazudni, nagyon csalódtam magamban, mert mindezen büntetések után mentálisan már nem épültem fel. Tudom, hogy sok gyűlölet övezi majd az utolsó két hétvégi versenyzésemet, és semmi sem lehet rosszabb annál,  mint amilyen kemény most én magammal szemben vagyok. De kényszeríteni fogom magam, hogy átvészeljem ezt, kontrolláljam azt, amit kontrollálni tudok a továbblépésben, és mosollyal az arcomon és a tűzzel a bensőmben jelenjek meg a következő versenyemen, hogy továbbra is azt csináljam, amit szeretek.”

Decker népszerű és aktív jelenség a közösségi médiában, ezt a viselkedést végképp elfogadhatatlannak tartja a sport és a rajongók is.

Decker egy 28 éves családanya, aki hisztis tinédzserként viselkedett, nyilvánosan. Ez az incidens nemcsak a csapattal és a szponzorokkal szemben volt tiszteletlen, de a többi versenyzőre nézve is. Sokak szerint a NASCAR-nak komolyan el kellene gondolkodnia azon, hogy Decker valaha is visszaülhet-e a volán mögé.

Embed from Getty Images

Natalie Decker autóversenyzői karrierje gokartozással indult. Országos szinten a 2017-es és 2018-as ARCA Menards Seriesben robbant be. A Daytona International Speedway-en megszerzett pole-pozíciójával és az ott elért 5. helyével a széria valaha volt legsikeresebb női versenyzői közé emelkedett. Ezt követően, 2019-ben debütált a NASCAR Truck Seriesben, ahol 2020-ban a daytonai 5. helyével szintén történelmi rekordot állított fel a női pilóták között.

Az átütő, tartós siker azonban elmaradt. Pályafutását a későbbi években (az Xfinity és a Truck Series alkalmi indulásai során) technikai hibák, komoly balesetek, valamint a konstans, magabiztos tempó hiánya hátráltatta, miközben a figyelem egyre inkább a pályán kívüli influenszer-tevékenységére és közösségimédia-jelenlétére terelődött.