Shane van Gisbergen egyre jobban érzi magát az oválpályákon is

Shane van Gisbergen eddigi legjobb NASCAR Cup Series eredményét érte el oválpályán a vasárnap esti nashville-i futamon. Kifejezetten élvezte, hogy a mezőny elején mehetett. A Trackhouse Racing új-zélandi pilótája kissé önkritikusan értékelte a leintést.
Eső miatt nem tudtak időmérőt menni, így Van Gisbergen a kvalifikációs teljesítménymutatók alapján a 10. helyről rajtolhatott, és már az első szakaszban megmutatta a fogát: 12 körön át vezette a versenyt, miközben látványos, oda-vissza előzésekkel tarkított, egymás melletti csatát vívott a kétszeres bajnok Kyle Larsonnal. Bár a futam során a stratégia miatt hátrébb is megfordult, a végére sikerült visszakapaszkodnia az élmezőnybe.
A leintés pillanatában a NASCAR először a hetedik helyre rangsorolta őt, és maga a versenyző is abban a hiszemben állt a pitben, hogy ott végzett – még egy riportert is udvariasan kijavított, aki az első ötről beszélt neki. A célegyenesben történt és a leintés utáni baleset hivatalos felülvizsgálata után azonban a NASCAR végül az 5. helyre sorolta előre, amivel bajnoki pontversenyben feljött a 12. pozícióba. A csapat többi autója számára egyébként felejthető maradt a hétvége: Ross Chastain és Connor Zilisch is fékproblémák miatti baleset következtében estek ki.
A verseny után van Gisbergen teljes részletességgel így foglalta össze a tapasztalatait:
„Megint dühös vagyok magamra. Elszúrtam ott az utolsó kört, Chase [Elliott] mellém tette az autót, kicsit instabillá váltam, aztán mindketten túl szűken fordultunk, ami valószínűleg néhány pozíciónkba került.”
„Szuper verseny volt. Nagyon klassz volt vezetni egy kicsit, igazán jó csatám volt. Az autóm nagyon jó volt. Elképesztő,hogy elindulsz elől, és az autód jól működik. Aztán a stratégia miatt visszaesel hátra, és hirtelen olyan érzés, mint egy rakás sz*r. Jó volt, hogy a stratégia visszaállt a rendes kerékvágásba, és újra előre tudtunk kerülni. Olyan jó elől versenyezni, egyszerűen egyre jobb és jobb leszel. Igazán jól éreztem magam ma este.”
A Larsonnal vívott csatájáról a következőt mondta:
„Jópofa volt, és meglepődtem, hogy mennyi tapadásunk volt a két [új] gumival. Klassz volt megpróbálni olyan helyzetbe hozni magam, hogy elvegyem tőle a levegőt, amikor ő van rossz pozícióban. Klassz volt vele csatázni. Egy ponton vissza is vettem a vezetést, és ez igazán szórakoztató volt.”
A Trackhouse Racingnél tapasztalható formajavulásról így nyilatkozott:
„Határozottan úgy érzem [hogy jó irányba haladunk]. Volt néhány rossz hónapunk, és úgy tűnik, ez most tényleg megfordult. Ez egy valóban a lendületen és az önbizalmon alapuló sport, úgyhogy ezt meg kell tartanunk, és magunkkal kell húznunk a csapattársainkat is, mert ha mindannyian jól megyünk, az tényleg segíteni fog a csapatnak.”








