Fernando Alonso szerint az autója végre újra „normálisan viselkedik”, miután a Honda megszüntette az idény elején tapasztalt súlyos vibrációkat. A szezon első versenyein az Aston Martin-Honda csomagot komoly rezgésproblémák sújtották. Alonsonak Kínában fel is kellett adnia a futamot, mert elzsibbadtak a kezei és a lábai. Mihamarabbi változás kellett, amit az öthetes szünetben orvosolni is tudtak.
Az egyik legfontosabb fejlesztése érkezett sikeresen Miamiba az Aston Martinnak. A legkevesebb változást hozó csapat egy kicsit módosított az autón, de az nagyon nagy fellélegzést jelentett a pilótáknak. A vezetés közbeni rezgés ugyan Lance Strollt is zavarta, de Fernando Alonsonak sokkal kellemetlenebb mellékhatásai voltak.
Ezek a panaszok úgy látszik nem jönnek már elő, Alonso a szombati időmérő után egyértelműen arról beszélt, hogy a vibrációs gondok megszűntek.
„A 17. hely egy másodperccel van előttünk. Szóval még mindig hosszú út áll előttünk. A megbízhatóság és a vibrációk sokkal jobbak annál, mint amilyenek eddig voltak. Szóval ez a hétvége fő pozitívuma. Az összes vibrációval kapcsolatos munkára azt mondhatjuk, hogy azt a rubrikát kipipálhatjuk, mert az autó most már normálisan viselkedik.”
„Nem lesz gond a futam befejezésével, és megbízhatósági aggályaink sincsenek. Tempó szempontjából viszont nem hoztunk ide új alkatrészeket. Szóval valószínűleg egy kicsit még jobban leszakadtunk, mint az előző versenyen.”
Így is lett, mindkét Aston Martin be tudta fejezni a mai versenyt. Fernando Alonso a 15., míg Lance Stroll a 17. helyet érte el, 1 kört lemaradásban.
Alonso szerint a vibrációk megszüntetése volt az első és legfontosabb lépés, mert amíg a csapat nem értette és nem oldotta meg ezt az alapvető problémát, addig nehéz lett volna bizalommal továbbhaladni a teljesítmény javítása felé.
A legfontosabb alap tehát megvan, most jön egy nagyon hosszú út, amin végig kell menni a csapatnak. Ilyen mélységből kész csoda lenne, ha 1-2 éven belül élcsapatot építenének, de a Forma-1-ben semmi sem lehetetlen.






