Lance Stroll, az Aston Martin kanadai versenyzője kíméletlenül őszinte véleményt fogalmazott meg, még a Miami Nagydíj előtt. Stroll „hamisnak” nevezte a versenyzést a jelenlegi szabályrendszerben.
Stroll a biztonsági aggályok és a versenyzés minőségének javítása érdekében hozott legutóbbi szabálymódosításokat csupán „sebtapasz-megoldásnak” nevezte. Elárulta, hogy az áprilisi szünetben régi futamokat és a Monaco Historic-ot nézte, és lenyűgözte, mennyivel jobban szóltak és milyen mozgékonyak voltak a régi autók.
„Vezettem más autókat a szünetben, teszteltem néhány F3-as autót, és ezerszer szórakoztatóbb és jobb vezetni őket, mert ott van a jobb lábad: azt adod, amit akarsz, és azt kapod, amit akarsz” – mondta.
„Mindenki hallja a V8-as és V10-es korszak hangját, és azt mondja: ‘Hűha, ez lenyűgöző, ez az F1, amikor ezt hallod’. Most pedig, amikor kanyar előtt elvész a teljesítmény, visszaváltok a kanyar bejáratánál, karakter és hang nélkül. Ez hamis” – fogalmazott a kanadai, akinek édesapja, Lawrence Stroll az Aston Martin tulajdonosa.
Bár a csapat idén Honda erőforrásra váltott és sokkal jobban küszködik, mint a többi csapat, Stroll kritikája független az Aston Martin teljesítményértől. Hasonlókat már más versenyzők is megfogalmaztak.
A korábbi világbajnok kőkeményen beleállt az új F1-be: a rajongók dühe jogos
Az idei szezonban bevezetett új erőforrások – amelyek teljesítménye nagyjából fele-fele arányban oszlik meg az elektromos és a belső égésű motor között – komoly kihívások elé állítják a mezőnyt. A versenyzők kénytelenek taktikai okokból idő előtt lelépni a gázról, és „vitorlázni” az egyenesek végén. Erre azért van szükség, hogy visszatöltődjön az akkumulátor.
„Az F1 egy üzlet, meg akarják védeni az üzletüket és jó színben akarják feltüntetni, mi viszont versenyzők vagyunk, és tudjuk, milyen érzés jó autókat vezetni” – mondta Stroll.
Bár elismerte, hogy a Netflix-sorozat a rajongók egy új generációját vonzotta be, akik a Liberty Media tulajdonában lévő sportágat mindentől függetlenül nézik, szerinte vannak olyanok is, akiknek régebbre nyúlik vissza az emlékezete.
„A versenyzők, a rajongók, azok az emberek, akik tényleg értenek a versenyzéshez, akik tudják, milyen volt régen, és azok a versenyzők, akik tudják, milyen valójában igazán jó, rendes autókat vezetni – nem lehet eltitkolni azt a tényt, hogy jelenleg ez nem olyan jó, mint amilyen lehetne” – tette hozzá.
Az FIA a napokban bejelentette, hogy pár év múlva visszahozzák a V8-as motorokat a Forma–1-be.






