Június 24-ét írunk. Pontosan harmincnyolc év telt el azóta, hogy a magyar autósport egyik legnagyobb ígérete, Kesjár Csaba, tragikus hirtelenséggel elhunyt. A magyar motorsport rajongókban pedig a mai napig ott él a kérdés: Mi lett volna, ha?
Kesjár nem csupán egy tehetséges versenyző volt, hanem ő volt a hazai autósport első igazi, modern értelemben vett sztárja. Karizmatikus megjelenése, gokartos és Formula 3-as sikerei okán egy egész ország hitt benne, hogy egy magyar srác is eljuthat a Forma–1-be.
1987 augusztusában, a második Magyar Nagydíj hétvégéjén Kesjár Csaba történelmet írt: a Zakspeed csapat jóvoltából tesztelhetett egy Forma–1-es autót. Ő volt az első hazai versenyző, aki F1-es technikát vezethetett.
Az álom beteljesülése egy karnyújtásnyira volt a sors azonban másképp akarta.
1988. június 24-én, a Norisringen rendezett Formula 3-as edzésen a fékek meghibásodása miatt Kesjár autója több mint 200 km/órás sebességgel, lassulás nélkül csapódott a palánknak. A mindössze 26 éves versenyző azonnal életét vesztette.
Halála sokkolta a közvéleményt és megtörte a magyar autósport lendületét is.
Kesjár Csaba neve ma is egyet jelent a szenvedéllyel, a kitartással és a technikai sportok iránti alázattal.
Ma rá emlékezünk.






