Fernando Alonso kijelentette, hogy az Aston Martin nem fog eltávolodni Adrian Newey agresszív tervezési filozófiájától, mivel szerinte ez további teljesítménynövekedést eredményez majd.
Az AMR26 eddig nehezen boldogult a 2026-os idényben a Honda-motor teljesítményhiánya miatt, de a egyéb problémák is hátráltatták, többek között a sebességváltóval kapcsolatos gondok, amelyet az istálló először saját gyártásban készített, és amely alacsony sebességnél elveszti a szinkronizálást.
Alonsonak ugyan sikerült egy pontot elcsípnie Monacóban, de a kocsi Barcelonában messze elmaradt a tempótól, ami arra késztette a pálya melletti műveleti igazgatót, Mike Kracket, hogy bocsánatot kérjen a szurkolóktól. A csapat egyelőre nem hajtott végre komoly fejlesztéseket az autón, mivel egy hatalmas fejlesztési csomagot pedig a nyár későbbi részében terveznek bevezetni. Newey, az F1 történelmének legsikeresebb tervezőjének a filozófiájáról beszélve Alonso azt „a határok felfedezésének” nevezte, és elmagyarázta, miért nem fordulna az alakulat egy hagyományosabb kialakítás felé a nagyobb teljesítmény elérése érdekében. A médiának, többek között a RacingNews365-nek Newey-ről beszélt a spanyol:
„Ez mindig is az ő eszméje volt: megpróbálni megtalálni a határt. Amikor megtalálod a határt, fél lépést hátralépsz, így működik ez, és jelenleg éppen ebben a fázisban vagyunk. A csapaton belül számos különböző területen feszegetjük a határokat, tudva, hogy talán azonnali teljesítménynövekedést érhetnénk el, ha visszatérnénk egy általánosabb megoldáshoz, de bizonyos területeken inkább ragaszkodunk ehhez a filozófiához. Hisszük, hogy ez a közeljövőben további teljesítményt fog felszabadítani.”






