Smith a Kamion EB Chrome bajnoki címért küzd, míg Taylor a második egymást követő elsőségét akarja

Vámosi PéterVámosi Péter2026. 05. 16.
Bradley Smith
Fotó: FIA ETRC

Bradley Smith a hónap végén az olaszországi Misano-ban kezdi meg a 2026-os Goodyear FIA ETRC bajnokságot, azzal a céllal, hogy a Chrome bajnoki címért folyó küzdelemben egy lépéssel előrébb kerüljön.

Tavalyi debütáló szezonjában Smith három ponttal maradt le a Chrome-bajnoki címről brit társától, Mark Taylortól a tavaly októberi, mindent eldöntő jaramai futamon. De egy teljes év tapasztalatával a háta mögött, és az Antonio Albacete által 2025-ben két abszolút győzelemhez vezetett MAN versenykamionra való átállással Smith még magasabbra tör a közelgő, hét versenyhétvégéből álló Goodyear FIA ETRC-szezon előtt. Smith így nyilatkozott:

„Az idény utolsó futamán veszítettük el a bajnoki címet. Ez felkeltette bennem a harci szellemet, hogy idén még jobb teljesítményt nyújtsak. Remélem, hogy megküzdök a Chrome bajnoki címért, versenyképes leszek, megbízhatóan teljesítek és a legjobb formámat hozom. De idén mindenki feljavította magát a Chrome-osztályban. John Newell tavaly igen erős teljesítményt nyújtott, Mark Taylor szárnyal, Lukas Hahn is ott van az élen. Emma Mäkinen is csatlakozik hozzánk, Luis Recuenco pedig új kamionnal indul, így idén nagyon szoros versenyre számíthatunk.”

Smith, aki idén saját csapatával versenyez, a múlt hónapban az Autodrom Most pályán tartott nem hivatalos teszten kipróbálhatta a 2026-os évre új járművét. Nagyon élvezte a Team T Sport Bernau által fejlesztett MAN-t:

„Bebizonyosodott, hogy gyors, így igen elégedett vagyok vele. A legjobb köridőimet futottam Mostban, így ez minden, amire idén számítunk. Volt néhány kezdeti problémánk, de mindet orvosoltuk, és a harmadik napon már nem volt gond, így jól állunk Misano előtt.”

A Chrome kategóriában induló pilótáknak kevesebb tapasztalatuk és kevesebb élvonalbeli eredményük van, mint a Titan társaiknak. Smith és Taylor mellett Steffen Faas, Luke Garrett, Clemens Hecker, Stefan Kursch, John Newell és Luis Recuenco is benevezett a 2026-os Goodyear FIA ETRC-bajnokság teljes szezonjára Chrome-pilótaként.

Mark Taylor
Fotó: FIA ETRC

Miután 2025-ben elnyerte a Chrome kategória bajnoki címét, Taylor bevallotta, hogy számolja a napokat az új szezon kezdetéig, miután a 2025-ös év október 5-én zárult le a spanyolországi Jarama pályán. Taylor az áprilisi háromnapos Autodrom Most teszt során beszélt erről:

„Jarama óta hosszú idő telt el, szóval most csak vissza kell szoknom a versenyzéshez. Már tavaly, az idény végeztével tudtuk, hogy csak újra versenyezni akarunk. Az idei cél, ha minden jól megy, ugyanaz, mint tavaly, csak kiesések nélkül. Tavaly jó évünk volt, de hét kiesésünk volt, ami elég sok. Amennyiben ezt ki tudjuk küszöbölni, akkor olyan jó eredményt érhetünk el, mint tavaly.”