Daniel Ricciardo a McLarentől való idő előtti távozását „álcázott áldásnak” nevezte, amely lehetővé tette számára, hogy újra fellángoljon az F1 iránti szenvedélye.
A 34 éves versenyző tavaly Nyck de Vries helyén tért vissza az F1-be. A szezon közepén az AlphaTauritól kapott új esélyt.
Pedig korábban úgy tűnt, hogy 2022-ben véget ért a karrierje, amikor bejelentették, hogy a szezon végén elhagyja a McLarent, hogy helyet adjon ausztrál honfitársának, Oscar Piastri helyének.
Ricciardónak 2023-ra nem lett versenyzői ülése (a szezon elején), „csupán” a Red Bull tartalékversenyzői szerepét kapta meg. Ezt az időt kihasználta arra, hogy önreflexiót tanúsítson, és megpróbálja újra megtalálni a sport iránti szenvedélyét, a negatív helyzetet pedig pozitív irányba fordítani.
„Mondjuk úgy, hogy felbontották a szerződésemet, mert szükségem volt arra, hogy eltávolodjak, hogy úgymond újra megtaláljam magam. Újra megtaláljam a szeretetemet [a sport iránt] és visszanyerjem az éhségemet is [a sikerre]” – mondta Ricciardo a motorsport.comnak a McLarentől való távozása kapcsán.
„Azt hiszem, sok olyan elem volt, ami csak egy kicsit megsérült vagy teljesen megsemmisült. Mint például a lendületem és a motivációm. Szóval, újra meg kellett találnom ezeket, és ez a távollét megadta ezt nekem.”
Ricciardo azt is elárulta, hogy az F1-től való szünet segített neki abban, hogy más érdeklődési körének is hódolhasson, így elkerülje a „visszavonulástól való félelmet”.
„Biztos akartam lenni abban, hogy továbbra is tudok más hobbikkal és érdeklődési körökkel foglalkozni az életben. Mert visszatérve a sportba, így sokkal inkább olyan komolyan veszem a dolgot, mint amennyire akarom” – magyarázta.
„Ez [a szünet] csak éreztette, hogy ez [az F1] nem a minden és a mindenség. Szóval igen, úgy döntöttem, hogy más dolgokat is csinálok, és az élet más irányait követem. És biztosítottam, hogy más szenvedélyeim és érdeklődési köreim is legyenek, és ne féljek attól, hogy egy nap végül visszavonulok.”






