A hírek szerint a Forma–1 vezetése gőzerővel dolgozik egy újabb, minden csapatot felvonultató szezonnyitó esemény előkészítésén, amelynek Milánó vagy Párizs adhat otthont 2027-ben. A sportág kereskedelmi jogtulajdonosa a 2025-ös, londoni O2 Arénában rendezett premier után vérszemet kapott, hiszen a rajongók percek alatt elkapkodták a jegyeket.
A Forma–1 vezetése ismét bebizonyította, hogy a szórakoztatásra és a központosított marketingre összpontosítanak. A bennfentes információk szerint a sorozat döntéshozói már a 2027-es szezon kezdetén gondolkodnak, amelyhez két ikonikus európai helyszínt, Milánót és Párizst vizsgálják lehetséges házigazdaként.
A koncepció alapját a 2025-ös londoni esemény adja. Akkor a sportág történetében először mind a tíz csapat egyszerre, közösen mutatta meg az új arculatát a nagyközönségnek. A londoni O2 Arénában tartott show-ra 16 ezer jegy fogyott el mindössze húsz perc alatt, ami egyértelműen jelezte a rajongói igényt az ilyen jellegű eseményekre. A digitális mutatók is lenyűgözőek voltak: a YouTube-közvetítés a csatorna második legnézettebb videója lett, a közösségi médiában pedig több mint hétmilliós megtekintést generált a bemutató.
Milánó az olasz motorsport-kultúra és a divat találkozása miatt tűnik ideális helyszínnek, míg Párizs a sportág globális központjaként és történelmi jelentőségével vonzhatja be a tömegeket. Egyelőre nem született végleges döntés, és az is elképzelhető, hogy a formátum is változik majd a londonihoz képest.
A Forma–1 központja Londonban található, a legtöbb csapat és versenyző bázisa pedig Európa egyéb országaiban van, így logikus lépés a kontinensen belül tartani a szezonnyitót. A cél, hogy a futamokon kívül is nagyszabású, fesztivál jellegű élményeket kínáljanak a nézőknek.






