Raymond Vermeulen megerősítette, hogy még mindig nem biztos benne, hogy Max Verstappen a Red Bull Racingnél marad.
A holland pilóta menedzsere szerint a négyszeres világbajnoknál egy kulcsfontosságú tényező játszik döntő szerepet a döntésben. A Red Bull azt is latolgatja, hogy kivásárolja azt a záradékot, amely lehetővé tenné Verstappen távozását. Az elmúlt hetekben újra hevesen vitatják Verstappen jövőjét. Marad-e a Red Bull Racingnél, vagy távozik az évvégén? A Sport Bildnek adott interjúban Vermeulen újabb részleteket árult el:
„2028-ig tart a szerződésünk. Természetesen vannak olyan záradékok, amelyek lehetővé tennék a távozását; ezek mindig is benne voltak, de soha nem éltünk velük. Éppen ellenkezőleg, mindig hűségesek voltunk, és maradtunk. Továbbra is a Red Bullnál szeretnénk maradni, és biztosítani akarjuk, hogy Max itt fejezze be a karrierjét. Viszont szeretnénk, ha lenne esélye a győzelemre.”
Verstappen záradéka valószínűleg idén nyáron lép érvénybe, mivel gyakorlatilag kizárt, hogy a Magyar Nagydíjra a pilóták pontversenyében első két hely valamelyikén álljon. Ehhez Verstappennek többször is nyernie kellene, míg Hamiltonnak, Russellnek, Charles Leclercnek, Lando Norrisnak és Oscar Piastrinek komoly visszaesést kellene elszenvedniük. Ha a holland csak októberben élne a záradékkal, a Red Bull már nem biztos, hogy találna megfelelő utódot. Éppen ezért pletykák szerint a Red Bull thaiföldi tulajdonosa, Chalerm Yoovidhya is szívesen kivásárolná Verstappen kivásárlási záradékát milliókért. Vermeulen jelezte, hogy figyelembe akarják venni az istálló érdekeit:
„Szeretnénk, ha hamarosan döntés születne, hogy mindenki tudja, mire számíthat. Ez akár még a nyári szünet előtt megszülethet.”
A Barcelona-Katalónia Nagydíj után már kiderült, hogy a Red Bull még nem kapott megerősítést arra vonatkozóan, hogy Verstappen 2027-ben is a csapatnál marad-e. Az alakulat a Red Bull vezetőségének részvételével Salzburgban tartott találkozó után kapta meg a választ. Vermeulen kijelentései alapján tehát valóban még nem került ez megerősítésre.
Állítólag Oliver Mintzlaff, a Red Bull vezérigazgatója, és Yoovidhya, a thaiföldi tulajdonos kijelentették, hogy Verstappennel együtt sikeres jövőt akarnak építeni a Red Bull Racingnek. A terv magában foglalja a rivális top istállók „tehetséges szakembereinek” az elcsábítását is. Verstappen fontos szerepet játszik ebben, hiszen a legjobb szakemberek megnyerése „kicsit könnyebbé válik”, ha a négyszeres világbajnok áll a projekt élén.
Ez nem jelenti azt, hogy Verstappen azonnal távozna, amint arra Vermeulen is utalt. Ez inkább úgy értelmezhető, hogy így tartják ébren a Red Bull figyelmét. Az elmúlt hetekben Verstappen egyre gyakrabban hangsúlyozta, hogy néha szükséges a csapatot ébren tartani.
A GPblog Monacóban kérdezte meg Verstappent a szerződésével kapcsolatban. A holland maga nem siet az új szerződés aláírásával, amint azt válasza is világossá tette:
„Már jó ideje nem írtam alá új szerződést. Jelenleg nem ez a legnagyobb gondom, és még két évem van hátra. Először nekem kell eldöntenem, hogy 2028 után is folytatni akarom-e, de nem sietek sehová. Különben már réges-rég aláírtam volna az új szerződést 2040-ig.”
Verstappen elsőként tekinthette meg a vitatott Red Bull-újításokat






