A domináns szezonkezdet után Toto Wolff kőkemény figyelmeztetést intézett a Mercedes gyári munkatársaihoz: ha a csapat nem tesz azonnal pontot a sorozatos műszaki hibák végére, a riválisok kérdés nélkül le fogják vadászni őket.
Bár az év első hét versenyéből hatot megnyert, a technikai előnyük rohamtempóban olvad. Legutóbb Barcelonában nem nyert Mercedes versenyző, Toto Wolff azonnal aggódni kezd az előnyükkel kapcsolatban.
Nem elég, hogy a vetélytársak – élükön a feltámadó Ferrarival – nyers tempóban teljesen felzárkóztak rájuk, a Mercedes megbízhatósági katasztrófái miatt hatalmas pontokat rabolnak el tőlük a bajnoki tabellán. George Russell kanadai, majd Kimi Antonelli legutóbbi, barcelonai kiesése pontjába került a német gyártónak. Mindkét esetben súlyos meghibásodás miatt állt le a két autó, semmi előjel nélkül.
Wolff a hétvégi Osztrák Nagydíj előtt egyértelművé tette: ez a tendencia nem folytatódhat:
„Barcelona egy tökéletes viszonyítási alap volt a jelenlegi teljesítményünket illetően. Az, hogy az első hat versenyt megnyertük, szép volt, de a spanyol hétvége egy komoly kijózanító pofonként szolgált. A többiek elképesztő gyorsasággal hozták be a lemaradásukat, nekünk pedig válaszolnunk kell erre. Benne vagyunk a harcban mindkét világbajnoki címért, de fejlődnünk kell, ha a szezon végén mi akarunk felülni a trónra.”
„Az Achilles-sarkunk eddig egyértelműen a megbízhatóság volt. Rengeteg pontot veszítettünk mindkét autóval az elmúlt futamokon. Ha nem tudunk teljesen tiszta hétvégéket összerakni, a versenytársaink boldogan ki fogják használni a hibáinkat.”
„Hogy megállítsák a lejtmenetet, a Mercedes egy rendkívül fontos fejlesztési csomagot vet be a Red Bull Ringen, amely a nyers tempó növelése mellett kifejezetten a belső égésű motor és a hibrid rendszerek strukturális megerősítésére fókuszál.”
„Nem ülünk tétlenül; a hétvégén Ausztriába hozunk néhány frissítést, amelyek kifejezetten a teljesítmény és a megbízhatóság együttes javítását célozzák” – tette hozzá Wolff. „A különbségek minimálisak, és Spielbergben a rövid köridők miatt még szorosabb lesz a mezőny. Sokkal jobb hétvégét kell produkálnunk, mint legutóbb, de ha képesek leszünk kihozni magunkból a maximumot, akkor tudjuk, hogy harcban leszünk a győzelemért.”
Egy olyan csomag bemutatása, amely egyszerre akar a teljesítményen és a megbízhatóságon is javítani, komoly mérnöki kötéltáncot jelent. Főleg ebben az időszakban, ahol a Mercedesnek a megbízhatósággal több gondja van, mint a teljesítményével.
Lewis Hamilton Barcelonában aratott győzelmével akár vérszemet is kaphatott. Nem csoda, hogy Toto Wolff a teljesítményt is növelni akarja. Ha az ex-mercedeses pilóta közel kerül a győzelemhez, akkor nagyon nehéz dolguk lesz. Emellett pedig menedzselni is kell a két pilótáját, akik az első világbajnoki címükre hajtanak. Ha minden úgy megy, ahogy a szezon elkezdődött.
Toto Wolff szerint ez a tulajdonság teszi szupersztárrá a Mercedes mérnökét






