A Ferrari Hamiltont hibáztatja, szó sem volt technikai hibáról

Hegedűs Dávid2025. 07. 26.
Lewis Hamilton
Fotó: Antonin Vincent / DPPI / Scuderia Ferrari Press Office

Rosszul sikerült a sprintidőmérő Lewis Hamilton számára Belgiumben. A Ferrari hétszeres bajnoka ugyanis már az SQ1-ben kiesett, miután döntő pillanatban forgott meg az autójával.

A brit úgy vágott neki az utolsó gyorskörének, hogy a továbbjutáshoz mindenképp javítania kellett volna, ám az autója váratlanul megforgott a pálya leggyorsabb része utáni sikánban.

Ezzel pedig a javítás is elmaradt és csak a 18.helyről rajtolhat majd a sprintindőmérőn.

Az időmérő után Hamilton azt mondta, hogy nagyon furcsa volt számára az eset, mivel még sosem tapasztalt ilyet a karrierje során, ami akár egy technikai hibára is utalhatott.

A csapatfőnök Frederic Vasseur most elmondta, hogy erről szó sincs.

„Az első próbálkozásnál Lewis elég peches volt, a Stavelot sikánig gyorsabb volt Leclercnél, de ott majdnem úgy járt, mint Antonelli. A második próbálkozásánál viszont teljesen blokkolta a hátsó gumikat és elvesztette uralmát az autója felett, egy sprintidőmérőn pedig ennek megfizetik az árát.” – fogalmazott a francia csapatvezető.