A mai rajongók nem kedvelnék Räikkönent – véli Russell

Tajthi AndreaTajthi Andrea2025. 06. 12.
2007 Kimi Räikkönen
Fotó: Scuderia Ferrari Press Office

A 2000-es években Kimi Räikkönen kétségkívül az egyik legnépszerűbb Forma-1-es versenyző volt. Michael Schumacher visszavonulása után pedig egyértelműen neki volt a legnagyobb rajongótábora, szerte a világon. Volt mindez még közösségi oldalak nélkül, ráadásul úgy, hogy a finn versenyző nem éppen szószátyár, és határozottan nem szeret szerepelni.

A „Jégember” visszavonulása óta sokkal jobban „el van tűnve”, nyugodtabb életet él, még annak ellenére is, hogy hébe-hóba ő is használja az Instagramot és rendszeresen jár gokartversenyekre fiával, Robinnal.

Viszont amekkora sztár volt annak idején a fiatalok körében (is) Räikkönen, ha ma kezdené a karrierjét, jó eséllyel a mai fiatalok közt nem válna olyan népszerűvé, mint anno.

George Russell tudni véli, hogy miért. Szerinte a mai rajongók nem kedvelnék őt, mert túl rideg és introvertált. Hozzátette, hogy a mai versenyzők esetében fontos, hogy gondosan ápolják imidzsüket – így tesz ő is. Azonban arra is felhívja a figyelmet, hogy a közösségi médiában látottak torz képet mutatnak.

„Őszintén szólva, valószínűleg senkinek sem mutatom meg, hogy valójában milyen vagyok, mert ez is a biztonságos terem számomra” – idézi őt a motorsport-total.com.

„Minden, amit a közösségi médiában látsz, függetlenül attól, hogy ki az, végső soron nem a valóság. Mert mindenki csak a legjobb oldalát próbálja megmutatni. Ha száz fotót készítesz, nem teszed közzé azt, amelyiken csukott szemmel vagy, vagy idiótának tűnsz.”

Elismeri, hogy manapság nem könnyű megőrizni egy Forma-1-es versenyző magánéletét, pláne ha hiteles akar maradni.

„Végül is a Forma-1-et néző és engem követő rajongók azok, akik ezt a sportot azzá teszik, ami. Ezért fizetnek a szponzorok, hogy a csapat tagjai lehessenek, és így keresem a kenyerem” – mondta.

„Nem haraphatsz abba a kézbe, amely enni ad. Meg kell értened, hogy az idők változnak.”

Ezek alapján Russell úgy gondolja, hogy a mai rajongók nem értékelnék azt a fajta nyilvános magatartást, amelyet Räikkönen mutatott aktív versenyzőként.

„Kimi Räikkönen hihetetlen személyiség volt. De ha ma 18 évesen lépne be a Forma-1-be, az emberek valószínűleg nem lennének elégedettek, ha nem használná a közösségi médiát, vagy ha hűvös lenne. Ez a kihívás, amellyel ma élünk.”