A Mercedes támogatja a V8-asok visszatérését, de nem akarja, hogy nevetségessé váljon az F1

A Mercedes csapatfőnöke, Toto Wolff támogatja a V8-as motorok visszatérését a Forma–1-be. Emellett azonban arra is figyelmeztetett, hogy a sport 2031-ben nevetségessé válhat, ha „elveszíti a kapcsolatot a valósággal”.
A Mercedes eddig a 2026-os erőforrás-szabályozás legnagyobb nyertese. Négyből négy nagydíjat nyertek eddig, és vezetik az egyéni és a konstruktőri bajnokságot is.
Mindeközben azonban az aktuális hajtásegység-szabályok rengeteg kritikát kapnak. Az 50%-ban már elektromos erőforrások komoly energiamenedzsmentet igényelnek, amik mesterséges előzéseket és abszurd módon azt is eredményezi, hogy az egyenesekben nem tudnak padlógázon haladni. Erre reagálva már történt minimális szabályváltoztatás, azonban jelentősebb, hogy az FIA bejelentette, hogy 2031-ben visszatérhetnek a V8-as erőforrások.
Toto Wolff arról számolt be, hogy a Mercedes nyitott erre
„Hosszú távon, a Mercedes szempontjából nyitottak vagyunk az új motor szabályozásra. Imádjuk a V8-asokat, azokról csak remek emlékeink vannak. A mi szemszögünkből ez egy tiszta Mercedes-motor, magas fordulatszámmal” – mondta a csapatfőnök.
A Mercedes-főnök azonban kiemelte, mennyire fontos a valós világhoz való kapcsolódás fenntartása, és azt javasolta, hogy az akkumulátoros hajtásnak továbbra is szerepelnie kell a V8-as hajtásegységben, hogy elkerüljék, hogy a sport a jövőben nevetséges hatást keltsen.
„Hogyan biztosítsunk elegendő energiát az akkumulátorokból, hogy ne veszítsük el a kapcsolatot a valósággal? Mert ha 100%-ban a belsőégésű motorra támaszkodunk, egyszerűbbé kell tennünk, és egy mega-motort kell készítenünk. Talán ki tudunk hozni 800 lóerőt a belső égésű motorból, és ráadhatunk még 400-at, vagy még többet elektromos energiából – mi mindenképpen készek vagyunk rá. Amíg ezek a megbeszélések strukturált módon zajlanak, és figyelembe veszik az emberek véleményét.”
„Tisztában vagyunk az OEM-ek (eredeti berendezésgyártók) jelenlegi pénzügyi helyzetével. Nincs könnyű dolgunk, de ha jól megtervezik és végrehajtják, ránk, a Mercedesre, számíthatnak, hogy visszatérünk egy igazi, valódi versenymotorral.”









