A Red Bullnak vissza kellene szereznie egykori versenyzőit?

Martin Brundle, egykori F1-es versenyző és a Sky F1 szakértője eltűnődött rajta, hogy mik a Red Bull opciói arra az esetre, ha Max Verstappen beváltaná a riogatását, és a szezon végén távozna az F1-ből.
Verstappen frusztrációja a 2026-os F1-szabályokkal kapcsolatban a szezon kezdetével csak tovább erősödött. A holland versenyző már a szezon előtt szteroidokkal felturbózott Formula E-nek nevezte az idei szabályzást, majd a Mario Karthoz hasonlította azt. Illetve többször utalt már rá, hogy az is egy lehetőség számára, hogy 2026 végén szögre akassza F1-es sisakját, de legalábbis távozhat a Red Bulltól.
Brundle unalmasnak minősítette ezeket a fenyegetéseket, ugyanakkor két lehetséges utódjelöltet is felvetett a Red Bull számára, miközben bírálta az osztrák csapat korábbi versenyzőivel való bánásmódját.
„Mindannyian megégtek Verstappen zsenialitásától és az ott uralkodó kultúrától” – mondta Brundle a Sky The F1 Show című műsorában.
„Kiszállsz az autóból, felhívod Dr. Helmut Markót, vagy Christiant, vagy bárki mást, és az biztosan nem volt túl kellemes élmény.”
„Ha megnézzük, milyen szeretettel bánt a Mercedes Kimi Antonellivel, amikor tavaly kilenc futamon szinte eltűnt a mezőnyben, az jól mutatja, hogy az sokkal jobban működik” – tette hozzá.
„De ugyanezt elmondhatjuk Alex Albontól, bizonyos mértékben Carlos Sainztól és Liam Lawson-tól is: mindannyian megégtek abban a kultúrában.”
Brundle hozzátette azonban, hogy szerinte a dolgok most kedvezően változtak a 2026-ban debütáló Isack Hadjar számára.
„Szerintem Isack Hadjar bizonyos értelemben szerencsés, hogy kényelmesebb helyzetben van ahhoz, hogy elkövesse a hibáit és megtanulja a szakmát, ahogyan azt mindenkinek meg kell tennie.”
„El kell követni azokat a hibákat.”
A Red Bull stabilabb és megbocsátóbb kultúrája talán újra megnyithatja az ajtót a korábbi versenyzőik előtt – véli Brundle. Szerinte a csapatnak érdemes lenne megfontolnia Carlos Sainz vagy Pierre Gasly leigazolását, ha Verstappen távozna.
„El tudom képzelni, hogy ha a Red Bullnak szüksége van egy pilótára, akkor fontolóra kellene venniük valakit, például Sainzot vagy Gaslyt, vagy bárki mást.”
„Ha kizárják őket a képből, mert már egyszer ott voltak, szerintem elszalasztanának egy lehetőséget.”









