Alonso még WhatsApp-üzenetekkel is motiválja csapatát

Tajthi AndreaTajthi Andrea2023. 12. 23.
Fernando Alonso
Fotó: Aston Martin F1 Team

Fernando Alonsót a csapatfőnök, Mike Krack dicsérte az Aston Martin idei szezonban nyújtott „felbecsülhetetlen” hozzájárulásáért, munkamorálja pedig a csapatban is érezteti hatását.

Alonso 2023-ra csatlakozott az Aston Martinhoz az Alpine-tól, miután Sebastian Vettel bejelentette visszavonulását. A csapat a szezon elején ráadásul meglepően erősen kezdett.

Alonso az egész szezonban a csapat élén állt, és a szezon végére nyolc dobogós helyezéssel a negyedik helyen végzett az egyéni pontversenyben.

Azonban míg a Ferrari, a Mercedes és a McLaren szezon végére erősödött, addig az Aston Martin a szezon végére az ötödik helyre esett vissza a konstruktőri tabellán.

Ennek ellenére Alonsót teljesítménye miatt a szezon egyik legjobb versenyzőjeként emlegették.

Kracket lenyűgözte, amit a kétszeres világbajnoktól a színfalak mögött látott, olyannyira, hogy máris hangot adott azon törekvéseinek, hogy a 2024-es szezon vége után is biztosítsa a jövőjét. Az Aston Martin csapatfőnöke kifejtette, hogy a spanyol munkamorálja messze áll a csak „megérkezni és vezetni” filozófiától.

„Amit Fernando hozott nekünk, az egyszerűen kiemelkedő” – mondta Krack az Aston Martin hivatalos weboldalának.

„Ő hajt minket, és jobbá tesz minket – ez tényleg ilyen egyszerű. Rendkívül ambiciózus, és minden hétvégén dobogós helyezésekért akar küzdeni.”

„A tapasztalat, amit hoz, felbecsülhetetlen, de az elkötelezettség is. Ő nem olyan versenyző, aki megjelenik egy versenyhétvégén, elvégzi a dolgát, aztán eltűnik.”

„Mindig van egy újabb kérdés, egy újabb WhatsApp-üzenet, folyamatosan keresi azokat a dolgokat, amelyeken javíthatunk.”

„Az, hogy ő ott ólálkodik mögötted, minden motivációt megad, amire bárkinek szüksége lehet.”

„Alig várom, hogy mire lesz képes 2024-ben, most, hogy volt egy éve, hogy teljesen beágyazódjon az Aston Martinba.”