Alonso szerint 2014 óta rossz irányba tart a Forma-1

Fernando Alonso nyers őszinteséggel értékelte a száguldó cirkusz jelenlegi irányvonalát, és sajnálatát fejezte ki amiatt, amit ő a „tiszta versenyzés” eltűnésének nevez.
Alonso az F1 egyik veterán pilótája, 2001-ben a Minardinál kezdte pályafutását, majd a Renaultnál, a McLarennél és a Ferrarinál is versenyzett, és némi szünet után jelenleg az Aston Martinnál is. Hosszú pályafutása miatt Alonso az egyetlen a mezőnyben, aki a V10-es, a V8-as és a V6-os korszakokban is versenyzett, így szemtanúja volt a versenyzés drámai változásainak.
A 2026-os szabályok megosztónak bizonyultak, az elektromos hajtás fokozódása miatt Alonso az idény előtti tesztelés során aggodalmát fejezte ki, hogy a versenyzés kihívása eltűnt. Az FIA Miamiban bevezetett fejlesztéseket a legfontosabb problémák megoldására, 2027-re pedig a belső égésű motorok 60/40-es megosztására tervezik a változást. Alonso azonban világossá tette, hogy a 2030-ra vagy 2031-re tervezett új V8-as korszakra vár:
„Várok rá. Ezeknek a hajtásegységeknek a DNS-e állandóan ugyanaz lesz, és mindig jutalmazni fogják a kanyarokban való lassú haladást.”
Alonso dicsérte az FIA-t azért, hogy meghallgatta a versenyzők szabályokkal kapcsolatos aggályait, de sajnálatát fejezte ki a 2014-es, 1,6 literes turbóhibridek korszakára való áttérés miatt:
„Végre meghallgatnak minket. Az a helyzet, hogy a világ az elektromos meghajtás felé fordult, vagy legalábbis azt hitte, hogy az lesz a jövő. De tudjátok, ez nem vonatkozik a versenyzésre. A versenyzés egy teljesen más világ, és most egy kicsit visszatérünk ehhez a 60/40-es arányhoz, majd a jövőben egyre kevesebb lesz az elektromos hajtás. Sajnos 2014 óta tart ez a turbó-korszak, és most még inkább, ami miatt közel egy évtizedet – vagy többet is – veszítettünk el a tiszta versenyzésből.”
Alonso szabálykritikája egy olyan pilótára vall, aki messze nem elégedett a királykategória jelenlegi helyzetével, és vágyik a belső égésű motorok által dominált formula visszatérésére.
https://motorsportol.hu/f1/2026/04/09/nem-sokon-mult-hogy-alonso-vezethesse-a-papamobilt/








