Arvid Lindblad nagyon élvezte a Forma-1-es debütálását

Arvid Lindblad szerint élvezetes Ausztrál Nagydíja volt. Nem csoda, hiszen Forma–1-es bemutatkozásán a nyolcadik helyen végzett, amivel a sportág történetének harmadik legfiatalabb pontszerzője lett.
Lindblad remek hétvégét zárt. Élete első időmérőjén a kilencedik helyet érte el. Vasárnap nagyszerű rajtot vett, az első körben feljött a harmadik helyre, miután megelőzte a nagycsapatban debütáló Isack Hadjart. Nem sokkal később Lewis Hamilton visszavette a pozíciót, de Lindblad több körön át tartotta maga mögött Lando Norrist, később pedig Max Verstappennel is csatázott.
A Racing Bulls újonca szerint az első futama sokáig emlékezetes marad számára.
„Nagyon különleges érzés. Nem számítottam erre az eredményre. Szerintem a pontszerzés a debütáló versenyen nagyon jó, főleg ahhoz képest, hogy hol álltunk Bahreinben. Nagy köszönet a csapatnak, az RBPT-nek és a Fordnak a munkájukért. Magamra is nagyon büszke vagyok. Úgy érzem, ezen a hétvégén szinte minden edzésen kihoztam a maximumot az autóból, és nem igazán követtem el hibát.”
Lindblad szerint a futam sokkal többről szólt, mint egyszerű pontszerzésről.
„Azt mondani, hogy csak pontot szereztem a debütáláson, nem írja le igazán ezt a versenyt. Az első körben egy ponton a harmadik helyen álltam, ami elég őrült belegondolni. Olyan versenyzőkkel csatáztam, mint Lewis, Max vagy Lando – ez nagyon különleges élmény volt. Nagyon élveztem.”
Dicsérte a Red Bull–Ford motort is
„Szerintem ez számomra és a csapat számára is meglepetés volt. Nagyszerű munkát végeztek. A hétvégére egy nagyon jó fejlesztést hoztak, és az RBPT valamint a Ford elképesztő munkát végzett. Erről talán nem is esik elég szó.”
„A Red Bull egy teljesen új motort készített, amely nemcsak megbízható, hanem teljesítményben is a mezőny egyik legjobbja lehet, ráadásul rendkívül hatékony. Szerintem csak a Red Bull vállalna be egy ilyen projektet, és nagyon lenyűgöző, amit elértek. Elég menő látni, mennyire versenyképesek vagyunk.”
Lindblad ugyanakkor figyelmeztetett arra, hogy Melbourne különleges pálya az energiamenedzsment szempontjából, ezért a szezon további részében eltérő erőviszonyok alakulhatnak ki.
„Melbourne nagyon egyedi pálya az energiaigény szempontjából. Idén ez sokkal fontosabb tényező lesz, mint korábban. Az új motor miatt minden pályának más karaktere van, ami különböző erősségeket vagy gyengeségeket hozhat elő az erőforrásból.”
„Szerintem sokkal nagyobb ingadozás lesz a csapatok között minden hétvégén. Nem érdemes most találgatni. Inkább megpróbálom élvezni ezt a pillanatot, megnézni a csapattal, mit csinálhattam volna jobban, és aztán a következő versenyre, Kínára koncentrálni.”
Nem is lesz olyan messze a következő versenyhétvége. A Kínai Nagydíjat már ezen a héten rendezik meg. Nem elfelejteni, érkezik a 2026-os szezon első sprintfutama is, ahol Lindblad a rövidebb versenytáv miatt akár előkelőbb helyen is célba érhet.









