Bearman kihangsúlyozta, nem csak a szerencse miatt végzett jó helyen

Csonka NikolettCsonka Nikolett2025. 10. 29.
Oliver Bearman, Haas
Fotó: James Sutton/LAT Images/Haas F1 Team

Szerencse és tempó – Oliver Bearman szerint ez a két tényező hozta meg számára a karrierje egyik legjobb F1-es futamát Mexikóban.

A Haas fiatal brit pilótája erős teljesítményt nyújtott a Mexikóvárosi Nagydíjon, ahol a 10. rajthelyről indulva végül a 4. helyen ért célba. A futam után Bearman elmondta: a siker kulcsa két dologban rejlett – az autó versenytempójában, illetve abban, hogy jókor volt jó helyen.

„Egyértelmű, hogy kellett hozzá egy kis szerencse is”nyilatkozta. – „De megvolt a tempónk ahhoz, hogy ott is maradjunk.”

Bearman szerint ha az ötödik kör végére nem sikerül előrébb kerülnie, valószínűleg csak a 8–9. helyért küzdhetett volna.

„Szerencsére sikerült jó helyre kerülni a megfelelő pillanatban. Néha ez így alakul – kapsz egy kis szerencsét, és én ezt mindig elfogadom. Verstappen volt mögöttem, Antonelli, Russell, Piastri – mind ott voltak, de egyikük sem tudott igazán támadni. Szóval valamit jól csináltunk ma.”

Ami az időmérőt illeti, Bearman elmondta, hogy büszke a körére, de elismerte: a Haas még mindig jelentős lemaradásban van az élmezőnyhöz képest szombatonként. Ugyanakkor hozzátette, hogy ez a hátrány furcsa módon előnyt jelenthet vasárnap.

„Ha tegnap jobban szereplünk, lehet, hogy nem kerülünk ilyen jó helyzetbe ma” – fogalmazott.