Brown elárulta, hogy segített a költségvetési korlát abban, hogy a McLaren ennyire jó legyen

Vámosi PéterVámosi Péter2025. 08. 15.
Zak Brown, mclaren
Fotó: Sam Bagnall/Sutton Images/McLaren

A McLaren domináns első félévet zárt, Oscar Piastri és Lando Norris vezeti a pilóták bajnokságát, a csapat pedig a konstruktőrök ranglistájának az élén áll.

Zak Brown vezérigazgató elmagyarázta a sikerük okát is. A How Leaders Lead interjúban Brown a csapata erős teljesítményét a költségvetési korlátnak tudja be:

„Ez óriási dolog volt, és a COVID miatt szerencsénk volt az időzítéssel. Nyilvánvaló, hogy a koronavírus-járvány szörnyű dolog volt, de hatalmas nyomást gyakorolt a sportra. Ez pedig pont akkor történt, amikor a költségvetési sapkáról tárgyaltunk, amely valójában lényegesen magasabb lett volna. Szóval némileg szerencsénk volt az időzítéssel, mert ez lehetővé tette nekem, hogy még erőteljesebben lobbizzak a költségvetési korlát csökkentése érdekében.”

Brown szerint főként a top csapatok szenvedtek a költségvetési korlát bevezetése miatt. Úgy véli, a költségvetési korlát bevezetése jót tett a versenyzésnek:

„Tavaly hét több alkalmas győztesünk volt. Ez az első alkalom, hogy ilyen sok nyertes volt a Forma-1-ben. Négy különböző istálló nyert versenyeket. Az év végén a három legjobb csapat helyet cserélt a konstruktőrök bajnokságában. Ez azért van, mert most mindannyian azonos feltételekkel versengünk.”