Családon belül „becsmérelték” Verstappen GT3-as győzelmét

Tajthi AndreaTajthi Andrea2025. 10. 01.
Max Verstappen
Fotó: Mark Thompson/Getty Images/Red Bull Content Pool

A Red Bull négyszeres világbajnoka, Max Verstappen az elmúlt két Forma-1-es futamot is megnyerte, így visszahelyezte magát az éles versenybe a 2025-ös világbajnoki címért.

A holland azonban a versenyzés minden formájáért rajong. Ezt bizonyította az elmúlt hétvégén is, mikor a Forma-1-es üres hétvége során sem otthon pihent a családjával, hanem életében először rajthoz állt egy GT3-as versenyen a Nürburgring Nordschleifén, és meg is nyerte azt – másodmagával.

Verstappen „A terve” az, hogy 2026-ban részt vegyen a Nürburgring 24 órás versenyen, de még mindig azon dolgozik, hogy megszerezze az ehhez szükséges licencet. Legutóbbi győzelme újabb lépés volt a jó irányba, miután néhány héttel ezelőtt egy másik verseny és teszt is jól sikerült.

Más versenyzők megfigyelése szerint Verstappen forgalomban való navigálása „szinte leírhatatlan” volt, és bebizonyította, miért lehet ő minden idők legkerekebb versenyzője.

Kvázi sógora, Nelson Piquet Jr. szerint azonban a nürburgringi GT3-as győzelme leginkább a könnyebb ellenfeleknek köszönhető. Mivel ez nem az a fajta GT3-as verseny volt, amelyben „mindenki” részt vesz – utalt ezzel azokra a rendszeres résztvevőkre, akik a 24 órás versenyt is teljesítik.

„Természetesen nem akarom elvenni az érdemeit, de ez nem az a GT3-as verseny volt, amelyben mindenki részt vesz” – mondta Piquet Jr. „Ez egy havi verseny, amelynek célja a besorolás, a licenc megszerzése, stb.”

„Szerintem itt nem az eredménye a lényeg, hanem az alázat, amellyel végigcsinálja a folyamatot, és nem fél versenyezni azokkal, akiket ismer. Ott van a csapata, amelyik az autóit üzemelteti, de ott van a svájci csapat is. Neki ez nem jelent problémát.”

Nos, ha Verstappen jövőre valóban indul a 24 órás versenyen is, kiderül, mire lesz képes „mindenki” ellen.