Egy Forma-1-es legenda is csatlakozott a Cadillac csapatához

Hegedűs Dávid2025. 10. 14.
Mario Andretti
Fotó: Penske Entertainment: Paul Hurley

A korábbi Forma-1-es és IndyCar bajnok Mario Andretti csatlakozik a Forma-1-be érkező Cadillac csapathoz és az igazgatótanács egyik tagja lesz.

A 85 éves egykori klasszis 1978-ban Forma-1-es világbajnok, majd 1984-ben az IndyCar elődjének számító CART-bajnok lett.

A család neve azóta – elsősorban a tengerentúlon – igencsak összeforrt az autóversenyzéssel, fia Michael tevékeny részese volt a Cadillac sikeres pályázatának, noha eredetileg a saját csapatával kívánt részt venni a száguldó cirkuszban.

Kinevezése után Andretti is a fia ezen érdemeit dicsérte.

„A fiam minden dicséretet megérdemel. Őszintén szólva engem sosem érdekelt igazán egy csapat irányítása, ahogy mindig is elmondtam, engem a versenyzés vonzott.” – fogalmazott az idősebbik Andretti.