George Russell lába megsérült, méghozzá a 2026-os Mercedes miatt

Tajthi AndreaTajthi Andrea2026. 02. 02.
George Russell a 2026-os f1-es barcelonai szezon előtti teszten, a Mercedes volánja mögött
Fotó: Sam Bloxham/Mercedes-Benz AG

A Mercedes 2026-os, W17-es jelű autója meglehetősen éles lett. És itt most nem úgy értendő az éles szó, hogy teljesítmény tekintetében kiélezett, vagy precíz – noha az eddig látottak alapján akár ez is igaz lehet rá. Most viszont úgy értjük ezt, hogy a szó legszorosabb értelmében éles. Vág. Sérülést tud okozni. George Russell már ki is próbálta „hogy Önnek ne kelljen”. 

Russell lábát felsértette a 2026-os Mercedes a múlt heti barcelonai teszten. A W17-es a teszten gyorsnak és megbízhatónak bizonyult; a versenyzők, Russell és Andrea Kimi Antonelli pedig nagyon elégedett eddig.

Bár az autó hibátlanul teljestíett a pályán, a garázsban mégis okozott egy kis incidenst és sérülést: Russell megvágta vele a lábát.

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

Mercedes-AMG PETRONAS F1 Team (@mercedesamgf1) által megosztott bejegyzés

A Mercedes által a közösségi médiára feltöltött videón látható, ahogy Russell a garázsban sétálva, hozzáér, vagy ha úgy tetszik belerúg – nyilván véletlenül – az autóba, ami megkarcolta bal sípcsontját.

Komoly baj nem történt, de felsértette a bőrét, és jegelnie kellett.

Russell nevetve mesélte a videóban, hogy megrúgra az autót. Majd megmutatta a sérülést a kamerának, de megjegyezte: „Eléggé dudoros”.

Arra a kérdésre, hogy a seb begyógyul-e, vagy marad-e heg, Russell mosolyogva válaszolt: „Ó, semmi baj, haver. El fog tűnni.”

Russell az F1 2026-ban az ötödik teljes szezonját kezdi Mercedes-versenyzőjeként, és nem titkolt célja harcba szállni a világbajnoki címért.