Hamilton változásokat sürget a szuperlicenszben

Hegedűs Dávid2024. 10. 15.
Lewis Hamilton
Fotó: Sebastian Kawka / Mercedes-Benz AG

A hétszeres brit világbajnok Lewis Hamilton, többedmagával egyetemben újfent komoly kritikákat fogalmazott meg az FIA szuperlicensz-rendszere ellen.

A jelenlegi rendszert Max Veerstappen debütálása után 2016-ban vezették meg, mivel sokan nehezményezték, hogy a holland már 17 évesen, a jogosítványa előtt a Forma-1-es mezőny tagja lehetett.

A pontrendszer és a feltételek szigorodtak, ám azóta nem igen volt olyan versenyző, aki ezek miatt ne jutott volna Forma-1-es üléshez.

Jelenleg minimum 18 éves életkor, a különböző, az FIA által elismert szériákban három év alatt összegyűjtött 40 pont szükséges a szuperlicenszhez, valamint, hogy legyen közútra jogosítványa.

Lewis Hamilton azonban változást, további szigorítást szeretne, méghozzá edukációs célból.

„Nemrég azt hallottam, hogy a gokartozó gyerekek már nem járnak iskolába. Jobb lenne, hogy ha a szuperlicensz egyik feltétele, hogy iskolába kellene járni. A versenyzők több, mint 99%-a nem jut el a Forma-1-ig, talán még több is. A sportnak biztosítania kell, hogy ezen gyerekeknek legyen mire támaszkodniuk a későbbiekben.” indokolt a Mercedes versenyzője.