Hivatalos: Nem lesz újonc a 2024-es F1-es mezőnyben!

Tajthi AndreaTajthi Andrea2023. 12. 01.
James Vowles, Logan Sargeant, F1
Fotó: Williams Racing

Helyére került az utolsó láncszem is, legalábbis ami a 2024-es Forma-1-es mezőnyt illeti.

Már elég régóta csak egyetlen egy hely volt kiadó a következő szezonra, méghozzá a Williamsnél. Az amerikai Logan Sargeant rengeteg kritikát kapott a szezon második felében, és szemmel láthatóan megrogyott az önbizalma is. Sokan szavaztak volna arra, hogy kitegyék a szűrt, azonban a csapat kitartott mellette.

Bár Abu Dhabiban már elszólták magukat, így ez nem okozott túl nagy meglepetést, ma hivatalosan is bejelentették, hogy Alexander Albon csapattársa 2024-ben és Sargeant lesz. Ezzel teljessé vált a 2024-es mezőny, és az is világos, hogy újonc debütálása nélkül kezdődik majd meg az új szezon.

„Nagyon örülök, hogy a Williams Racinggel folytatom a 2024-es szezonban” – mondta Sargeant a bejelentést követően.

„Hihetetlen utazás volt ez eddig a csapattal, és hálás vagyok a lehetőségért, hogy versenyzőként tovább fejlődhetek egy ilyen tehetséges és elkötelezett csapatban.”

„Izgalmas terveink vannak a jövőre nézve, és már alig várom, hogy hozzájáruljak a csapat sikereihez a következő évben.”

A csapatfőnök, James Vowles így nyilatkozott: „Örülök, hogy a 2024-es szezonban is folytathatjuk az utunkat Logannel.”

„Nagyon bízunk a képességeiben, és hiszünk abban, hogy együtt még nagyobb sikereket érhetünk el a következő szezonban.”