Hogy áll az Aston Martin 2026-os autója? Newey-nak fogalma sincs

Tajthi AndreaTajthi Andrea2025. 11. 02.
Adrian Newey
Fotó: Zak Mauger/LAT Images/Aston Martin F1 Team

Az Aston Martin műszaki igazgatója, Adrian Newey elárulta mit tippel, hogyan fog alakulni a Forma-1-es erősorrend 2026-ban.

A következő szezon kapcsán mindenki várakozásokkal teli, mivel jelentősen módosulnak a szabályok, így minden csapat kénytelen teljesen új autót építeni.

A szabálykönyv sokféle értelmezése miatt fennáll annak a lehetősége, hogy egy csapat előnyt szerez a többi csapattal szemben. Bár a középmezőnyben lévő csapatoknak lehetősége nyílhat a előrelépni.

Ennek ellenére Newey szerint a „szokásos” éllovasok 2026-ban is megőrzik majd pozíciójukat.

„Nehéz megítélni, mert ez ilyen nagy szabályváltozás miatt mindenki egy kicsit újraindul” – mondta Newey a James Allen on F1 podcastban.

„Valószínű, hogy az idei év legjobb csapatai lesznek a legjobbak jövőre is. De néha előfordulnak kisebb zavarok. Ez történt legutóbb is, amikor 2009-ben nagy szabályváltozás volt, és a 2008-as év nagyjai, a Ferrari és a McLaren megbotlottak. A Brawn és a Red Bull került előre. Tehát előfordul, de nagyjából ugyanazok a csapatok maradnak a csúcson.”

Newey idén márciusban csatlakozott az Aston Martinhoz, miután elhagyta a Red Bullt, ahol 20 évig dolgozott, és bajnoki címeket nyert autókat épített Sebastian Vettelnek és Max Verstappennek. Annak ellenére, hogy hatalmas F1-es tapasztalattal rendelkezik a jelentős szabályváltozások terén, Newey elismerte, hogy fogalma sincs arról, hogyan alakul az Aston Martin sorsa jövőre.

„Kérdezed, hogy állunk? Az őszinte igazság az, hogy fogalmam sincs.”

„Emiatt a visszaállítás miatt nem tudod, hogy jól, rosszul vagy közepesen teljesítesz-e a versenytársakhoz képest, mert fogalmad sincs arról, hogy ők mit csinálnak.”