Horner után Marko kirúgását is szorgalmazzák a Red Bullnál

Hegedűs Dávid2025. 07. 12.
Helmut Marko
Fotó: Mark Thompson / Getty Images / Red Bull Content Pool

Christian Horner váratlan távozása után Helmut Marko maradt az egyetlen „ős-Red Bullos” a csapatnál. Ám egyesek szerint neki is lejárt az ideje a gárdánál.

A sikerkovács Horner távozása megosztja a Forma-1 világát, ám ahhoz, hogy a Red Bull megújulhasson, ez egy szükséges lépés volt, noha a valós indokot lehet sosem tudjuk meg.

A régi, meghatározó vezetőkből már csak a 82 éves tanácsadó Helmut Marko maradt. A szigoráról híres osztrák elsősorban a csapat utánpótlásáért felel, de tanácsadóként a csapat életére is nagy hatással van.

A korább holland Forma-1-es pilóta, Christijan Albers szerint itt lenne az ideje a teljes megújulás jegyében az osztráktól is megválnia a Red Bullnak.

„Szerintem eljött az a pont, amikor Helmut Marko ideje is lejárt a csapatnál. Van néhány olyan nyilatkozata, ami egyszerűen nem felel meg a modern szellemiségnek. Azon gondolkozok, hogy neki maradnia kellene még a csapatnál. Talán most jött el az idő a radikális változtatásokra és teret kellene adni egy új generációnak.” – fogalmazott a holland.