Így süss „McLaren” brownie-t!

Tajthi AndreaTajthi Andrea2024. 10. 04.
McLaren x Jack Daniels
Fotó: Tajthi Andrea

Mint azt korábban már megemlítettem, alkoholt szinte egyáltalán nem fogyasztó emberként mondhatni bajban vagyok, ha valami olyan alkoholos-F1-es kollaboráció születik, ami termékben is megvalósul. Mert beismerem, ilyenkor hagyom, hogy hasson rám a marketing. Így voltam a McLaren x Jack Daniel’s dologgal is.

Nagyon mutatós ital, de mégis mihez kezdjek vele, ha nem akarom tisztán meginni? Hát van pár ötletem! A múltkori „koktél” után most egy brownie receptet hoztam, amibe bizony belekerül némi whiskey.

McLaren x Jack Daniels
Fotó: Tajthi Andrea
Hozzávalók:
  • 250 gramm étcsokoládé
  • 220 gramm vaj, vagy kókuszvaj
  • 30 gramm cukrozatlan kakaópor
  • 1 csipet só
  • 250 gramm cukor
  • 4 egész tojás
  • 1 dl whiskey
  • 180 gramm liszt

Elkészíteni rendkívül egyszerű. Vegyél elő egy keverőtálat, tedd bele a csokit és a vajat, majd tedd a mikróba 30 másodpercre. Ha ennyi idő alatt nem olvadt el, tedd be újabb 30 másodpercre. Egyszerre azonban ne állíts be több időt, nehogy megégjen a csoki.

Ha ez megvan, add hozzá a többi hozzávalót és keverd csomómentesre.

Melegítsd elő a sütőt 180 fokra. Amíg melegszik, bélelj ki egy magas falú tepsit sütőpapírral, majd öntsd bele a csokis masszát.

Végül süsd kb 20-25 percig. Ha úgy gondolod, elkészült, szúrj bele egy villát, vagy hurkapálcát, és ha már nem ragad rá „nedves” tészta, maximum csak morzsás lesz, akkor valóban elkészült.

Vedd ki a sütőből, várd meg míg kihűl, majd vágd kockákra, tálald egy gombós vaníliafagyival! 🙂