Jos Verstappen véleményezte az új Red Bullt a tesztek után

Vámosi PéterVámosi Péter2026. 02. 22.
Max Verstappen, Red Bull
Fotó: Mark Thompson/Getty Images/Red Bull Content Pool

A Red Bull körül egyre nagyobb az optimizmus az eredményes F1 előszezon teszt után, Max Verstappen apja, Jos Verstappen a korai jeleket „ígéretesnek” minősítette.

A generáció legnagyobb technikai szabályváltozása után a figyelem középpontjában az állt, hogy az istállók hogyan fogják értelmezni az új szabályokat. A Red Bull számára a kihívás még nagyobb is volt. A Milton Keynes-i alakulatnak nemcsak egy teljesen új karosszériát kellett terveznie az RB22 formájában, hanem egy új fejezetet is megnyitott a saját motorprojektjével, amelyet a Red Bull Powertrains név alatt, a Forddal közösen üzemeltetnek.

A barcelonai bejáratás és a bahreini hivatalos teszt során a Red Bull csendesen lenyűgözte a közönséget. A megbízhatóság – amely gyakran aggodalomra ad okot a szabályok átfogó változásának első évében – erősségnek bizonyult, annak ellenére, hogy Isack Hadjar etapja a két hivatalos teszt során is megszakadt. Döntő fontosságú, hogy az RB22 is versenyképesebbnek tűnt, mint azt sokan várták. Míg a korai várakozások szerint a Red Bullnak több időre lehet szüksége, hogy teljes potenciálját kiaknázza az új szabályok alatt, az autó már a kezdetektől fogva igazán kiegyensúlyozottnak tűnt.

A hosszú távú tempójuk versenyképes volt, és időnként szemet gyönyörködtető. Bizonyos üzemanyag-szint mellett az autó a vártnál gyorsabbnak tűnt, ami felkeltette a paddock figyelmét. Arra utalt, hogy a Red Bull az új aerodinamikai szabályok megértése terén erősebb lehet, mint azt sokan gondolták. Ez az alapvető erősség kiterjedt a hajtásláncra is. Annak ellenére, hogy ez az RBPT és a Ford első közös éve, nem voltak látható jelei a törékenységnek. Az egyenes sebessége jónak tűnt, a teljesítmény egyenletes volt, és a motor erőteljesnek és megbízhatónak látszik.

Max Verstappen maga is sok kört teljesített minimális megszakításokkal, így a csapat értékes adatokat kapott a szezonnyitó előtt. Az általános benyomás az volt, hogy a csomag nemcsak gyors, hanem alapvetően megbízható. Egy szilárd alap, amelyből további teljesítményt lehet kihozni.

Jos Verstappen a belga RTBF televíziónak adott interjújában óvatosan optimista hangot ütött meg, amikor az erősorrendről kérdezték:

„Természetesen soha nem lehet tudni, mi rejlik valójában a tesztek mögött, de azt kell mondanom, hogy elégedett vagyok a jelenlegi helyzetükkel, főleg, ha az motort nézzük. Erőteljes és megbízható, de az első versenyen meglátjuk, hol áll valójában.”

Bár a Red Bull még nem mutatta ki a teljes potenciálját, a korai jelek arra utalnak, hogy az RB22 erősebb a vártnál – mind aerodinamikailag, mind mechanikailag, ezért az öreg Verstappen így zárt:

„Elégedettek vagyunk. Van pár apró probléma, de ez normális. Mindig akadnak kiigazítások, de jelenleg kiválóan működik. Sok kilométert tett meg, ami ígéretes.”